VIDEO Ievērojami pieaug iedzīvotāju interese izsolēs tikt pie auto, kas konfiscēti dzērājšoferiem (2)

Apollo.lv
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: lumen-digital/Shutterstock

Automašīnas, kuras konfiscētas dzērājšoferiem, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izsolēs var iegādāties jebkurš. Šajās izsolēs sākumcena netiek noteikta – kurš vairāk piedāvā, tas braucamrīku arī pērk, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Tiesa, pērkot mašīnu, pircējam iespēja to novērtēt ir vien no skata,

izbraukšana nav paredzēta, arī atsevišķs tehniskais vērtējums netiek sagatavots.

VID Finanšu pārvaldes direktora vietniece Ināra Solosteja norādīja: "Pagājušā gada janvārī mēs pieņēmām uzskaitē 36 automašīnas, šī gada janvārī tās ir 90 automašīnas. Līdz ar to ir secināms, ka tas skaits ir pieaudzis vismaz trīs reizes. Iedzīvotāju interese par mašīnu iegādi ir ļoti liela, jo pavisam nesen tas piedāvājuma skaits uz vienu automašīnu mums bija 241 piedāvājums."

Konfiscētos transportlīdzekļus var iegādāties gan fiziskas, gan juridiskas personas, kā arī paši konfiscēto transportlīdzekļu īpašnieki,

ja vien viņi atbilst trīs prasībām:

pretendentam nevar būt nodokļu parādi lielāki par 150 eiro, nevar būt maksātnespēja un piemērotas sankcijas. Paziņojums par cenu aptaujām tiek publicēts VID tīmekļvietnē. Tur atrodams īss transportlīdzekļa apraksts, fotoattēli un nosacījumi par savas cenas piedāvājumu. Sākuma cenu VID nenosaka.

Vienīgais veids, kā pārliecināties par automašīnas tehnisko stāvokli, ir iespēja to vizuāli aplūkot klātienē un iedarbināt motoru.

Sīkāka diagnostika vai testa brauciens nav iespējams.

Plašāk LTV sižetā:

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu