C, 30.11.2023.

Fogelis: Attiecībā uz agresorvalstu sportistiem tuvākajā laikā nekas nemainīsies

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Einars Fogelis
Einars Fogelis Foto: Zane Bitere/LETA

Tuvākajā laikā Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) rīkotajās sacensībās Krievijas un Baltkrievijas sportisti joprojām nevarēs piedalīties, sarunā ar aģentūru LETA norādīja FIL prezidents Einars Fogelis.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pagājušajā nedēļā paziņoja, ka aicina pētīt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē. Šo paziņojumu nosodīja ne tikai Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un citas amatpersonas, bet arī vairākas sporta federācijas.

"Pārrunājot arī ar SOK, visas iepriekšējās rekomendācijas joprojām ir spēkā," izcēla Fogelis. "Krievijas un Baltkrievijas sportisti joprojām netiek pielaisti pie mūsu sacensībām, kā arī tajās valstīs netiek rīkotas sacensības. Tuvākajā laikā nekas arī nemainīsies," viņš turpināja.

Tāpat pagājušajā nedēļas nogalē Vācijas pilsētā Oberhofā, kurā tobrīd norisinājās pasaules čempionāts kamaniņu sportā, viesojās SOK prezidents Tomass Bahs. Fogelis atklāja, ka Bahs ticies ar visu Ukrainas komandu, tostarp arī ar vecāko treneri un Ukrainas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Tarasu Hartsulu.

"Bija ļoti gara saruna ar sportistiem, treneriem un federācijas pārstāvjiem," viņš stāstīja. "SOK rekomendācijas ir un paliek spēkā. Šobrīd atbalstām Ukrainas komandu dažādos veidos, arī ar speciāli izveidotām programmām. Šobrīd piedāvājam atbalstu arī atlikušajiem Pasaules kausa posmiem, taču tas paliek Ukrainas valdības ziņā, jo Ukrainas sportistiem pēc pasaules čempionāta bija jāatgriežas savā valstī," viņš turpināja.

Savukārt aizpagājušajā nedēļā SOK jautājumā par Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos starptautisko sacensību apritē konsultējusies ar SOK locekļiem, sportistu pārstāvjiem, starptautiskajām sporta veidu federācijām un nacionālajām olimpiskajām komitejām.

"Uzklausījām viedokļus, kas bija gan no SOK, gan citām federācijām," skaidroja Fogelis. "Šobrīd varu teikt, ka ziemas sporta veidus pārstāvošajām federācijām būs sava atkārtota sanāksme, kurā pārrunāsim tieši mūsu konkrētās situācijas. Ko pagaidām jau esam vēlreiz pārrunājuši, ir tas, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti paliek ārpus mūsu sacensībām un sezona tieši tā arī turpinās. Neredzam šobrīd iespējas uzsākt sarunas par viņu atgriešanos sacensībās," klāstīja Fogelis.

SOK ieskaitā, valdības nedrīkstētu izlemt, kuri sportisti var piedalīties sacensībās un kuri nē. Tāpat konsultāciju procesā nonākts pie secinājuma, ka nevienam sportistam nevajadzētu liegt piedalīties sacensībās, liegumu pamatojot tikai ar viņa pilsonību.

Kā priekšnoteikumus, lai sportisti varētu atgriezties sacensību apritē, SOK min, ka tie varētu startēt tikai kā neitrāli sportisti, nekādā veidā nepārstāvot savu valsti vai federāciju, līdzīgi kā tas ir profesionālajās sporta līgās Eiropā, ASV un Kanādā, kā arī atsevišķos individuālajos sporta veidos.

Tāpat sportisti sacensībās varētu piedalīties, ja pilnībā respektē Olimpisko hartu. Pirmkārt, tie var būt tikai sportisti, kas nav aktīvi atbalstījušu Krievijas karadarbību Ukrainā. Otrkārt, šiem sportistiem jāatbilst Pasaules antidopinga kodeksam un citiem antidopinga noteikumiem.

Gadījumā, ja sportisti neievērotu šos priekšnosacījumus, starptautiskajām federācijām un/vai sacensību rīkotājiem nekavējoties jāatstādina viņus no sacensībām, ziņojot par to SOK.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu