O, 28.03.2023.

Tiesā nonāk jauna krimināllieta pret parādu piedziņas kompānijas "Arvik" darbiniekiem

LETA
Tiesā nonāk jauna krimināllieta pret parādu piedziņas kompānijas "Arvik" darbiniekiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: WESTOCK PRODUCTIONS/Shutterstock

Prokuratūra nodevusi tiesai jaunu krimināllietu pret parādu piedziņas kompānijas "Arvik" darbiniekiem, pavēstīja prokuratūrā.

Apsūdzība celta parādu piedziņas kompānijas SIA "Arvik" sešiem darbiniekiem pēc Krimināllikuma panta par patvarību. Valsts policija (VP) gan rosināja parādu piedzinējus apsūdzēt pēc Krimināllikuma panta par izspiešanu organizētā grupā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētie, rīkojoties kreditoru un savās interesēs, kā arī apejot Civillikuma un Civilprocesa likuma normas, veica prettiesisku parāda piedziņu no debitoriem, piedraudot un pielietojot pret viņiem vardarbību.

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas tiesai.

Par izdarīto noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Jau ziņots, ka lietu prokuratūrai nodeva policija pērn vasarā. Kriminālprocesu policija sāka 2021. gada 25. martā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka noziedzīgās grupas dalībnieki piedzinuši parādus no iedzīvotājiem iedzīvotājus iebiedējot un pielietojot vardarbību.

2021.gada 24. novembrī policija aizturēja četrus uzņēmuma darbiniekus, bet drīz pēc tam - vēl divus darbiniekus. Tostarp aizturēts arī uzņēmuma direktors. Divi no vīriešiem ir dzimuši 1960. gadā, bet pārējie 1959., 1971., 1979. un 1986. gadā.

Turklāt policijas darbinieki jau pirms vairākiem gadiem bija aizturējuši vairākus uzņēmuma "Arvik" darbiniekus saistībā ar personu nolaupīšanu, un minētie vīrieši par šo noziegumu jau ir izcietuši cietumsodu.

Veicot kratīšanas aizturēto personu piekritīgajās adresēs un automašīnās, tika konstatētas un atsavinātas beisbola nūjas, taktiskie cimdi un gumijas āmuri.

Tiesa gan, to glabāšanas mērķis kriminālprocesā netika noskaidrots.

Kriminālprocesā tika uzlikts arests uzņēmuma kontam, kurā atradās 2466 eiro, kratīšanu laikā izņemtajai naudai un naudai, kas atradās pie grupas dalībnieka - kopumā 1475 eiro, kā arī zeltlietām, kuru kopējā vērtība varētu būt no 2080 līdz 2200 eiro.

Jau ziņots, ka policija 2015. gadā izplatīja informāciju, ka 2014. gada septembrī Kriminālpolicija kopā ar specvienību kaujiniekiem realizēja iespaidīgu aizturēšanas operāciju un aizdomās par ārvalstu uzņēmēju nolaupīšanu tika aizturētas astoņas personas. Dažas no šīm personām darbojās parādu piedziņas kompānijā "Arvik".

Vēlāk apsūdzība tika celta par par izspiešanu grupā. 2018. gadā tiesa piespriedusi cietumsodus un nosacītu brīvības atņemšanu organizētam grupējumam.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Purvciemā reģistrētā uzņēmuma īpašnieks un vienīgais valdes loceklis ir Viktors Artamonovs. 2021. gadā uzņēmums apgrozīja 9753 eiro un strādāja ar 8180 eiro zaudējumiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu