"Es to kategoriski noraidu." Norvēģijas premjers norāda, ka valsts neiedzīvojas uz kara rēķina (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre
Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre Foto: EPA/Scanpix

Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre noraidījis apgalvojumus, ka viņa valsts līdz ar spraigo situāciju gāzes tirgū iedzīvotos uz Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara rēķina, vienlaikus viņš uzsvēra, ka Norvēģija līdz ar jauno palīdzības paketi drīzumā kļūs par vienu no lielākajiem Ukrainas donoriem pasaulē.

"Tas ir uzskats, ko es kategoriski noraidu," uzsvēra premjers, izsakoties par neglaimojošo "kara spekulanta" apzīmējumu, ko Oslo veltījuši tie, kas grib, lai ziemeļvalsts darītu vairāk Ukrainas labā.

Valdība šobrīd pabeidz darbu pie "daudzu gadu atbalsta paketes", kas tiks izsludināta tuvākajās dienās un ir izstrādāta, lai palīdzētu Ukrainai un trūcīgajām valstīm, kuras netiešā veidā ietekmējis karš, arī ar labības cenu kāpumu, pēc sašķidrinātās dabas gāzes rūpnīcas apmeklējuma pie Hammerfestas aģentūrai AFP sacīja premjers.

Palīdzība sekmēs "civilās infrastruktūras saglabāšanu, cerams, brīvas Ukrainas atjaunošanu kādu dienu un, kamēr tas nav noticis, arī tās militāru atbalstīšanu", norādīja Stēre.

Palīdzības apjoms un detaļas tiks izziņotas "februāra sākumā", viņš piebilda.

Stēre noraidīja apgalvojumus, ko cita starpā izteicis arī Polijas premjers, ka Oslo, kaut arī ne pati pēc savas gribas, gūst finansiālu labumu no kara Ukrainā.

Kopš pilna mēroga kara sākuma Norvēģija palielinājusi gāzes piegādes par 8-10% un šobrīd ir Eiropas lielākais gāzes piegādātājs.

Valdība šogad prognozē lielāko budžeta pārpalikumu 1,12 triljonu kronu (103 miljardu eiro) apjomā.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu