FOTO ⟩ Sākas 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

No 3. līdz 5. februārim Jelgavā norisināsies 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Šī gada tēma - "Senās dievības". 

30. janvārī skulptūru veidošanu sāka 30 mākslinieki no 12 valstīm. Pasta salā no 30 tonnām ledus trīs dienu laikā tapa skulptūras komandu kategorijā par tēmu "Senās dievības".

Foto: Tēlnieki veido ledus skulptūras

Interpretējot šī gada festivāla tēmu "Senās dievības", tēlnieki no Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas komandu skulptūrās atdzīvinās tādus tēlus kā Minotauru, Zaļo Taru, Šamani, Pērkonu un citas dievības, mitoloģiskas būtnes, kas laika gaitā spējušas iekarot un būt daļa no dažādu tautu kultūrām.

Komandu skulptūru veidošanai konkursa dalībnieki izmanto divus lielus ledus blokus – katru 210x110x50 centimetrus lielu jeb divas tonnas speciāli saldēta pārtikas ledus bez gaisa burbuļiem, kas kūst krietni lēnāk nekā dabā sastopamais ledus. Katra komandas skulptūra tiek veidota individuālā teltī, lai to mazāk skartu laikapstākļi. Komandu skulptūru veidošanu tēlnieki turpinās līdz 1. februāra vakaram.

Skulptūru festivāls notiks no 3. līdz 5. februārim.

Plašāk ar programmu var iepazīties, lasot šeit.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu