S, 25.03.2023.

Laikraksts: Vācijas valdība apstiprina tanku "Leopard 1" nodošanu Ukrainai no rūpnīcu krājumiem

LETA
Laikraksts: Vācijas valdība apstiprina tanku "Leopard 1" nodošanu Ukrainai no rūpnīcu krājumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 101
Tanki "Leopard 2".
Tanki "Leopard 2". Foto: Reuters/ScanPix

Vācijas valdība ir apstiprinājusi tanku "Leopard 1" nodošanu Ukrainai no rūpnīcu krājumiem. Vācija arī risina sarunas par 15 zenītartilērijas tanku "Gepard" atpirkšanu no Kataras, lai tos nosūtītu Kijivai, piektdien, 3. februārī, vēsta laikraksts "Sueddeutsche Zeitung".

"Es varu apstiprināt, ka ir izsniegta eksporta licence," preses brīfingā pavēstīja valdības preses pārstāvis Štefens Hebeštreits, taču atteicās sniegt sīkāku informāciju.

Līdz šim Vācijas valdība bija apstiprinājusi tikai modernāku tanku "Leopard" 2 piegādi no Bundesvēra militārajiem krājumiem.

"Leopard 1" tanku piegāde Ukrainai var notikt jebkurā brīdī, tiklīdz tanki būs salaboti, atsaucoties uz valdības avotiem, vēsta "Sueddeutsche Zeitung".

Vācijas uzņēmumi "Rheinmetall" un "Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft" (FFG) vēlas saremontēt desmitiem "Leopard 1" tanku un piegādāt tos Ukrainai, ja Kijiva ir gatava tos iegādāties.

Vairākas Vācijas amatpersonas ir apspriedušas ar Kataras Ārlietu ministriju 15 zenītartilērijas tanku "Gepard" atpirkšanu, ko Doha iegādājās Pasaules kausa stadionu drošības garantēšanai, vēsta "Sueddeutsche Zeitung".

Laikraksts piebilda, ka Berlīne cenšas sarunāt no Kataras arī vairāk munīcijas.

""Gepard" ir ļoti labi pierādījuši sevi karā Ukrainā. Ja mēs varētu dabūt vairāk no partneriem, tas noteikti palīdzētu Ukrainai," paziņoja Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu