Floridas līcī manītas agresīvas zivis. Eksperti bažīgi par to, kas varētu notikt

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Wikimedia Commons

Atrastas agresīvās zivis Floridas teritorijā, kur tās nekad nebija manītas. Dabas aizsardzības speciālisti ir nobažījušies par to, kādu postu šī invāzija varētu nest, vēsta ārvalstu mediji. 

Dīvainās zivis (channa aurolineata) nejauši atrada Floridas universitātes dabaszinātnieki. 

Čūskas galvas zivis ir cēlušās Āzijā un Āfrikā. Pētnieki uzskata, ka Amerikā tās nonākušas, cilvēkiem upēs izsviežot savu akvāriju saturu kā arī tirdzniecības ar zivīm dēļ.

Ar lielu muti apveltītās zivis ir plēsēji, kas spēj elpot gaisu un ārpus ūdens pavadīt līdz pat četrām dienām. Turklāt tās spēj pārvietoties nelielas distances pa sauszemi.

Šī zivju suga tiek uzskatīta par invazīvu, jo potenciāli apdraud vietējo ekosistēmu. Zivis sev līdzi spēj nest līdz pat 50 tūkstošiem ikru, kas nozīmē to, ka tās var strauji vairoties. Tās ir ļoti agresīvas un spēj ātri iznīcināt citu zivju populācijas.

Publicētajā pētījumā aprakstītais invāzijas gadījums zinātniekiem bija pamatīgs pārsteigums, ņemot vērā attālumu starp jaunatklātajām zivīm un citām šo zivju populācijām. Tieši tāpēc zinātnieki uzskata, ka zivis tur nonākušas ar cilvēka palīdzību.

2020. gadā pētnieki novēroja, kā šīs sugas zivs izlien no ūdens, nogrābj vardi un ar to ienirst atpakaļ ūdenī. Tas ir tikai viens no piemēriem, kā šīs zivis var kaitēt ekosistēmai.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu