Lūk, kādā secībā uzstāsies "Supernovas" finālisti

Apollo.lv
Foto: Lauris Vīksne/LTV

Sestdien, 11. februārī, norisināsies Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa "Supernova" fināls un taps zināms, kurš pārstāvēs Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē.

"Supernovas" pusfināla tiešraidē skatītāji un žūrija lēma, ka finālā piedalīsies: Alise Haijima, Luīze, RAUM, Toms Kalderauskis, Artūrs Hatti, Patrisha, grupa "Sudden Lights", grupa "24. Avēnija", AVÉI un Markus Riva.

Arī finālā katrai skatītāja balsij būs būtiska nozīme – par savu favorītu no viena tālruņa numura varēs zvanīt un sūtīt īsziņas neierobežotā skaitā.

Konkursa uzvarētājs tiks noteikts skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

"Supernovas" finālā skatītājus priecēs viesmākslinieki: šovu atklās 2019. gada Eirovīzijas uzvarētājs no Nīderlandes – Dankans Lorenss (Duncan Laurence), kurš izpildīs dziesmu "Arcade", savukārt noslēgumā uzstāsies Elīza Legzdiņa – latviešu izcelsmes dziedātāja, kura dzīvo un mūzikas karjeru veido Lielbritānijā. Elīza izpilda hiphopu, elektronisko mūziku, kā arī deju popu un R&B. Dziesmā "Roll With Me" viņai pievienosies Beanie – grupas "Rudimental" bundzinieks.

Uzstāšanās secība finālā:

  1. Alise Haijima – "Tricky"
  2. Luīze – "You To Hold Me"
  3. RAUM – "Fake Love"
  4. Toms Kalderauskis – "When It All Falls"
  5. Artūrs Hatti – "Love Vibes"
  6. Patrisha – "Hush"
  7. "Sudden Lights" – "Aijā"
  8. "24. Avēnija" – "You Said"
  9. AVÉI – "Let Me Go"
  10. Markus Riva – "Forever"

Konkursa rezultātus, atklājot žūrijas piešķirtās vietas un skatītāju balsojuma rezultātus, LTV publicēs pēc fināla 11. februārī.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka finālā nekvalificējās "INSPO" ar dziesmu "Sway", Katrine Miller ar dziesmu "Beaten Down", Justs ar dziesmu "Strangers", Adriana Miglāne ar "Like I Wanna".

Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa "Supernova" pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija, kurā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi.

Drošības apsvērumu dēļ arī šogad LTV žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Foto: "Supernovas 2023" pusfināls

Iepriekš vēstīts arī tas, ka konkursa "Supernova" uzvarētāja dziesma izskanēs "Eirovīzijas" pirmajā pusfinālā 9. maijā. Tajā piedalīsies arī Serbija, Zviedrija, Īrija, Moldova, Šveice, Norvēģija, Izraēla, Portugāle, Nīderlande, Horvātija, Somija, Azerbaidžāna, Malta un Čehija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 11. maijā, fināls – 13. maijā.

Eirovīzijas finālā 2022. gada 14. maijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Стефанія", tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu