P, 27.03.2023.

"Pirms zemestrīces situācija bija kritiska." Sīrijai ar postījumiem cīnīties ir grūtāk

Apollo.lv
"Pirms zemestrīces situācija bija kritiska." Sīrijai ar postījumiem cīnīties ir grūtāk
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Jau vairākas dienas norit cietušo glābšana un izdzīvojušo meklēšana zemestrīces smagi skartajā Turcijā un Sīrijā. Sīrijai šī ir divreiz lielāka trauma, jo pēdējos gados valsti smagi ir plosījis karš un politiskās nesaskaņas, vēsta LTV Ziņu dienesta raidījums "Panorāma".

Pat pirms zemestrīces situācija lielākajā daļā reģiona bija kritiska. Sīrija cīnās ar lielāko holeras uzliesmojumu pēdējo desmit gadu laikā.

Bet gadiem ilgušo uzlidojumu un bombardēšanas rezultātā Sīrijas infrastruktūra bija kļuvusi īpaši trausla, un zemestrīces iespaidā ēkas bruka kā kāršu namiņi.

Pilsoņu kara izpostītajai valstij ir īpaši grūti piegādāt palīdzību, jo tās robežas tiek ļoti stingri kontrolētas. Turklāt zemestrīces skartajā teritorijā par kontroli vienlaikus sacenšas vairāki spēki.

Kā ziņots, zemestrīcē bojāgājušo skaits Turcijā un Sīrijā ceturtdien pārsniedzis 16 000 cilvēkus, glābējiem turpinot ēku gruvešos meklēt izdzīvojušos.

Saskaņā ar amatpersonu un mediķu datiem Turcijā gājuši bojā vismaz 12 873 cilvēki, bet ievainoti 62 937, vēsta valsts ziņu aģentūra "Anadolu", atsaucoties uz katastrofu pārvaldības aģentūru AFAD. Sīrijā zemestrīce prasījusi 3162 cilvēku dzīvības, bet ievainoti vairāk nekā 5000.

Tādējādi apstiprinātais zemestrīces upuru skaits abās valstīs kopā sasniedzis 16 035. Eksperti bažījas, ka upuru skaits vēl turpinās ievērojami palielināties.

Zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas, notika pirmdien plkst. 4.17 pēc vietējā laika (3.17 pēc Latvijas laika), tās hipocentrs atradies 17,9 kilometru dziļumā, bet epicentrs bijis 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas. 15 minūtes vēlāk sekojis 6,7 magnitūdas stiprs pēcgrūdiens, bet pēc tam bijuši vairāk nekā 200 pēcgrūdieni. Pēc Turcijas seismologu datiem, pirmā grūdiena stiprums bijis 7,4 magnitūdas.

Pirmdien Turcijas Kahramanmarašas provinci satricināja vēl viena zemestrīce, kuras stiprums bija 7,5 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Kāda Turcijas amatpersona norādīja, ka tas nav bijis pēcgrūdiens, bet atsevišķa zemestrīce. Tā notika plkst. 13.24 pēc vietējā laika (12.24 pēc Latvijas laika) aptuveni 130 kilometrus uz ziemeļiem no Gaziantepas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu