O, 30.05.2023.

Berluskoni pārmet Zelenskim Ukrainas iznīcināšanu un aicina ASV iejaukties

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 21
Foto: SIPA/Scanpix

Bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni kritizējis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, pārmetot viņam Ukrainas iznīcināšanu.

Itālijas kreisā opozīcija aicinājusi Itālijas premjerministri Džordžiju Meloni reaģēt uz Berluskoni izteikumiem un parādīt savu nostāju.

Berluskoni arī aicināja ASV iejaukties un izmantot Ukrainas atjaunošanai paredzētos līdzekļus, lai apturētu Zelenska "uzbrukumu divām autonomajām Donbasa republikām".

"Mēs esam liecinieki viņa valsts izpostīšanai un tās karavīru un civiliedzīvotāju nogalināšanai," izteicies Berluskoni, kurš vienmēr lepojies ar savu draudzību ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

"Būtu pieticis, ja viņš beigtu uzbrukt abām autonomajām Donbasa republikām, un tas nebūtu noticis. Tāpēc es vērtēju šī kunga uzvedību ļoti, ļoti negatīvi," izteicies Berluskoni, kura pārstāvētā partija "Forza Italia" ("Uz priekšu, Itālija") ir valdībā kopā ar Meloni vadīto nacionālkonservatīvo partiju "Fratelli d'Italia" ("Itālijas brāļi") un Mateo Salvīni pārstāvēto nacionālkonservatīvo partiju "Līga".

Pēc Francijas prezidenta Emanuela Makrona un Meloni attiecību pasliktināšanās, ko izraisīja Meloni neuzaicināšana uz pusdienām ar Zelenski Elizejas pilī, Berluskoni izteicies, ka gadījumā, ja viņš būtu Itālijas premjerministrs, viņš vispār nebūtu runājis ar Zelenski.

Demokrātiskās partijas līdere Senātā Simona Malpeci atzinusi, ka Berluskoni ar šiem izteikumiem ir faktiski nostājies Krievijas pusē.

"Ar šādiem valdības sabiedrotajiem premjerei nevajadzētu sūdzēties par attieksmi pret viņu ES," norādījusi Malpeci.

"Berluskoni Putinam labvēlīgie un pret Zelenski vērstie paziņojumi ir iemesls spēcīgām pretrunām vairākuma vidū tik fundamentālā jautājumā kā palīdzība Ukrainai. Šīs pozīcijas izolē Itāliju un vājina rietumu fronti," piebildis sociālistu senators Enriko Borgi.

"Iebrukums Ukrainā tuvina karu mājām, nevis attālina. Kas palīdz Ukrainai, tas strādā miera labā," preses konferencē pēc Eiropadomes samita Briselē uzsvērusi Meloni.

"Ukrainas apgāde ar ieročiem neizraisīs eskalāciju, kā draud Maskava (..), bet drīzāk ir veids, kā panākt "spēku līdzsvaru uz vietas"," viņa piebildusi.

Berluskoni ir citās domās. Viņaprāt, ASV prezidentam Džo Baidenam vajadzētu piešķirt Zelenskim vairāku triljonu dolāru lielu finansiālo palīdzību, bet ar nosacījumu, ka Ukrainas prezidents nekavējoties pārtrauc uguni.

Ja Zelenskis atteiktos, ASV vajadzētu apturēt palīdzību un ieroču piegādi Ukrainai, uzskata Berluskoni.

Berluskoni sākotnēji nenosodīja Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, bet mēnesi pēc kara sākuma paziņoja, ka tā ir nepieņemama militārā agresija. Tiesa, šiem izteikumiem sekoja dāvanu un vēstuļu apmaiņa ar Putinu.

Oktobrī Berluskoni beidzot nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā un sacīja, ka vēlētos redzēt sarunās panāktu risinājumu, kas "pieliktu punktu šim slaktiņam un aizsargātu Ukrainas tautu".

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 21

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu