Stoltenbergs: Sākusies jaunā Krievijas ofensīva Ukrainā. NATO jāpalielina munīcijas ražošana (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Okupanti Ukrainā ir sākuši jaunu ofensīvu. NATO ir jāpalielina munīcijas ražošana, jo Ukraina izmanto ievērojami vairāk munīcijas nekā alianse spēj saražot ar pašreizējām jaudām. Tas iztukšo krājumus, pirmdien, 13. februārī, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Karš Ukrainā patērē milzīgu daudzumu munīcijas un iztukšo sabiedroto krājumus," žurnālistiem sacīja Stoltenbergs. "Pašreizējais Ukrainas munīcijas patēriņa līmenis ir daudzkārt lielāks nekā mūsu pašreizējais ražošanas temps.

Tas rada spriedzi mūsu aizsardzības nozarēm."

Stoltenbergs atzina, ka NATO saskaras ar problēmu, jo pašreizējais lielkalibra munīcijas gaidīšanas laiks ir pieaudzis no 12 līdz 28 mēnešiem.

Taču viņš pauda pārliecību, ka ar līdz šim veiktajiem soļiem NATO dalībvalstis ir "uz ceļa, kas ļaus mums gan turpināt atbalstīt Ukrainu, gan arī papildināt savus krājumus".

Stoltenbergs arī pavēstīja, ka Krievijas jaunā ofensīva Ukrainā jau ir sākusies.

NATO vadītājs arī sacīja, ka starp sabiedrotajiem turpinās diskusija par Ukrainas prasībām pēc modernu iznīcinātāju nosūtīšanu.

Viņš norādīja, ka galvenais uzsvars ir likts uz to, lai Ukrainas spēkiem laicīgi piegādātu nepieciešamo ieroču daudzumu un lai sabiedrotie pildītu jau uzņemtās saistības.

"Ir skaidrs, ka mēs esam loģistikas sacīkstēs," sacīja Stoltenbergs. "Munīcijai, degvielai un rezerves daļām ir jāsasniedz Ukraina, pirms Krievija var pārņemt iniciatīvu kaujas laukā. Ātrums izglābs dzīvības."

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu