Analītiķi: Okupantu karaspēks ar mobilizētajiem nespēj veikt sekmīgu uzbrukumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Mobilizētie Krievijā.
Mobilizētie Krievijā. Foto: Reuters/ScanPix

Mobilizēto karavīru izmantošana Ukrainā diez vai radīs agresorvalstij pietiekamu uzbrukuma potenciālu plaša mēroga un ātram mehanizētam uzbrukumam, norāda ASV Kara pētījumu institūta (ISW) analītiķi.

Pie Vuhledaras ciesto zaudējumu dēļ Krievijas karaspēkam nāksies trešo reizi veikt 155. jūras kājnieku brigādes papildkomplektāciju, ISW atgādina Ukrainas operatīvās pavēlniecības "Tavrijska" pārstāvja Oleksija Dmitraškovska teikto.

Līdz sakāvei pie Vuhledaras 155. jūras kājnieku brigādē bija 5000 karavīru, sacījis Dmitraškovskis.

Brigādē 80-90% karavīru bijuši mobilizētie, ISW citē kāda 155. jūras kājnieku brigādes karavīra teikto.

"Ja Krievija turpina izmantot mobilizētos, kas nav spējuši izpildīt militāros uzdevumus, tādus kā mīnu lauku pamanīšana, un kam nav zināšanu, kā rīkoties, ja līdz tiem nonāk, tas norāda uz to, ka mobilizētajiem nav pietiekamas kaujas pieredzes, kas vajadzīga, lai sekmīgi veiktu mehanizētu uzbrukumu," norāda ISW.

"Šiem mobilizētajiem, domājams, bijusi ierobežota individuālā sagatavošana, viņiem trūkst saliedētības, profesionālās sagatavotības un pieredzes, kas nepieciešama plaša mēroga uzbrukuma operāciju īstenošanai."

"Krievija var pārsviest uz Vuhledaras fronti mobilizēto papildvienības, kas spētu nodrošināt pienācīgu aizsardzību vai uz spēku izsīkumu mērķētas uzbrukuma operācijas, bet tās diez vai kļūs par efektīvām mehanizētām vienībām, kas spēs īsā laika posmā veikt sekmīgas uzbrukuma operācijas," norāda ASV domnīca.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu