"Viss kā jaunībā." Pirmizrādi piedzīvos Latvijas senioru stāsti par mīlestības meklējumiem

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ruslan Huzau/Shutterstock

16. februārī kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos režisores Katrīnas Tomašickas dokumentālā filma "Uzlūdz dāmas", kas atklāj Latvijas senioru stāstus par mīlestības meklējumiem.

Filma ir gaišs un smeldzīgs dokumentālais stāsts par Latvijas senioriem un viņu mīlestības meklējumiem. Tā vēsta par cilvēkiem, kuri, neraugoties uz cienījamo vecumu, nesamierinās ar vientulību, droši dodas jaunos piedzīvojumos un ir atvērti dzīves dāvātajām iespējām. Vienu šie meklējumi aizved pie jauniem sarunu biedriem, citu - pie cilvēka, ar kuru kopā ceļot, bet vēl kādam izdodas atrast dzīvesbiedru.

Filmas varoņi atklāj savu pieredzi, kur jūtas ir tikpat trauksmainas kā jaunībā un kur dzīve arī mūsdienu digitālajā vidē ir kaislību pilna.

Režisore Katrīna Tomašicka stāsta: "Ar filmu gribēju parādīt, ka mīlestības meklējumus arī cienījamā vecumā mums, sabiedrībai, nevajadzētu uztvert kā tabu vai kaut ko neordināru. Tā ir dzīve, kas turpinās. Dzīve, ko dzīvo cilvēki, ilgodamies pēc tuvuma, siltuma un sapratnes. Satikšanās uzreiz nenozīmē lielas pārmaiņas; arī sirsnīgas sarunas un kopīga pieredze var mainīt cilvēka ikdienu. Ceru, ka ar šo stāstu mēs iedvesmosim gan pašus seniorus būt drošiem un atvērtiem, gan viņu tuviniekus sniegt atbalstu saviem sirmgalvjiem. Pamudinoši vārdi un arī klusa, saprotoša būšana līdzās var palīdzēt atvērties jaunai pieredzei."

Filmas uzņemšana sākās vēl pirms pandēmijas, un pirmizrāde noslēgs piecu gadu tapšanas ciklu. Pavasarī filmu plānots izrādīt arī Latvijas reģionos.

Filmas režisore Katrīna Tomašicka, operators Andis Šūba, montāžas režisore Sandra Alksne, mūzikas autors Edgars Šubrovskis, skaņu režisors Pēteris Pāss, producenti "Story Hub" un "Odze films". Filmas tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds un BBrental.eu. Biļetes uz pirmizrādi pieejamas aula.lv un pirms pasākuma kinoteātrī.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu