LBSF prezidents: Viedoklis par bobsleja un skeletona nāvi ir pāragrs (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ansis Zeltiņš
Ansis Zeltiņš Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdien, 15. februārī, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) pārstāvji preses konferencē izteicās par šo sezonu un situāciju sava sporta saimē.

Šajā nedēļas nogalē Siguldā noslēgsies 2022./2023.gada Pasaules kausa bobslejā un skeletonā sezonā. Latvija gan būs pārstāvēta tikai vīriešu bobsleja divnieku sacensībās.

"Viedoklis par bobsleja un skeletona nāvi ir pāragrs. Esam dzīvāki par dzīviem un to pierāda rezultāti. Esam nonākuši pie samērā stabiliem, jauniem pilotiem, un ceram, ka Oskars Ķibermanis izārstēs savu kāju. Savukārt jaunajiem skeletonistiem ir vēl garš ceļš ejams priekšā," uzsvēra Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidents Ansis Zeltiņš.

LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis atzīmēja, ka neesot bijis viegli iesākt šo sezonu, un pauda pateicību komandai par paveikto darbu. "Centāmies nodrošināt, lai mūsu sportistiem ir profesionāli apstākļi," teica Ekmanis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka nākamajā sezonā būs lieli izaicinājumi, jo būs jānokomplektē četrinieku ekipāžas ar labiem stūmējiem.

"Nostabilizēt vienu optimālu ekipāžu - tas nav vienas sezonas darbs. Mums vajag vēl divus līdz četrus augstākās klases stūmējus, lai veidotu iekšējo konkurenci - tikai tā mēs virzāmies uz augstākajiem rezultātiem. Mūsu federācijas uzdevums ir nodrošināt apstākļus, lai sportisti labi justos, profesionāli trenētos un brauktu ar labāko tehniku," skaidroja Ekmanis.

LBSF amatpersonas arī atzīmēja nepieciešamību rekonstruēt Siguldas trasi, lai tā būtu pielāgota arī četrinieku ekipāžu sacensībām.

"Nevaram cerēt, ka visu laiku Siguldā varēsim rīkot posmu ar divām divnieku sacensībām. No starptautiskās federācijas esam saņēmuši vēstuli, ka šāda situācija nevar būt mūžīgi," teica Ekmanis.

Aizpagājušajā nedēļas nogalē par pārsteigumu parūpējās pilota Emīla Cipuļa četrinieku ekipāža, kas pasaules čempionātā izcīnīja dalītu otro vietu. Sudraba godalgas Latvijas kvartets saņems šajā sestdienā Siguldā plkst.12.30.

"Bija grūti pierast pie lielas uzmanības no mediju puses. Kā jau daži kolēģi man teica - pats vainīgs. Tā ir bagāža, kas nāk līdzi līdz ar labiem rezultātiem. Sezona bija grūta un smaga ar daudz treniņbraucieniem. Tas bija labs grūdiens pieredzes ziņā. Labi sastrādājāmies un tas atspoguļojās sezonas galvenajos mačos. Arī mājās nebūs viegli, būs par katru pozīciju jāpacīnās," secināja Cipulis.

Prūsis savukārt atzīmēja, ka Eiropas kausā tika ieguldīts smags darbs un krāta vērtīga pieredze. Tāpat palīdzēja jaungada brīvdienās aizvadītie treniņi Sanktmoricas trasē.

"Esmu pozitīvi pārsteigts par rezultātiem Sanktmoricā, kur, protams, treniņu apstākļi bija citādāki, nekā pasaules čempionātā, taču bija vērts tur aizbraukt arī pirms tam. No sportiskās puses viss bija labi, prieks arī par Latvijas otro ekipāžu. Protams, ka bija kritieni, sasitumi un traumas, taču viss izvērties labi," atzina Prūsis.

"Sanktmorica mums ir maģiska vieta, kur ar četriem dažādiem pilotiem mums izdevies izcīnīt uzvaras. Protams, ka mākslīgajās ledus trasēs situācija ir citādāka. Bija moments un mēs to izmantojām," turpināja treneris.

Viens no šīs sezonas mērķiem Latvijas komandai bijis saglabāt divas ekipāžas Pasaules kausā un pasaules čempionātā. "Sezonas nav beigusies, bet ar pārliecību varu teikt, ka nākamajā sezonā mums būs divas divnieku un divas četrinieku ekipāžas," teica Prūsis.

Nākamajā sezonā sacensību apritē, iespējams, atgriezīsies Ķibermanis, kura prombūtnē par pirmo pilotu kļuvis Emīls Cipulis, kurš startē attiecīgi ar labākajiem stūmējiem. Debijas sezonu Pasaules kausā šogad aizvada Jēkabs Kalenda.

"Man sportā ir viens princips - stiprākais paņem banku. Ja tu tajā brīdī esi stiprākais, tad jābūt tajā ekipāžā. Protams, ka mēdz būt divi līdzīgi sportisti un visu nevar izsvērt līdz simtdaļām. Domas dalījās līdz pēdējām brīdim. Bobslejs sastāv no daudzām komponentēm, bet man interesē viena lieta, kā finišā pēc iespējas ātrāk apstādināt hronometru. Arī pērn nebija vieglāka situācija, kad salikām ekipāžu tikai pirms Eiropas čempionāta," par iespējamajām stūmēju rotācijām starp ekipāžām stāstīja Prūsis.

Pirms sezonas noslēdzošajām divām sacensībām Cipulis kopvērtējumā ir desmitais, bet Kalenda ieņem 20.vietu. Abas latviešu ekipāžas startējušas trīs no sešām līdz šim aizvadītajām divnieku sacensībām.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu