Pk, 31.03.2023.

Bēga ar 225 km/h. Policija dzenas pakaļ pārgalvīgam autovadītājam no Pierīgas līdz Ventspils pusei

Apollo.lv
Bēga ar 225 km/h. Policija dzenas pakaļ pārgalvīgam autovadītājam no Pierīgas līdz Ventspils pusei
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9
Foto: Valsts policija

Nesen Valsts policijas (VP) darbinieki īstenoja asa sižeta filmas cienīgu pakaļdzīšanos, cenšoties panākt kādu automašīnas vadītāju, kurš vairākkārt pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu un bēga no likumsargiem. Policisti likumpārkāpēju pamanīja jau Pierīgā, bet viņš tika aizturēts Ventspils pusē, pavēstīja VP pārstāve Līna Bagdone.

11. februāra vakarā uz autoceļa Rīga – Jūrmala – Ventspils VP Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieku uzmanību piesaistīja kāds BMW markas transportlīdzeklis.

Tā vadītājs apsteidza policijas ekipāžu, un viņa tālākais braukšanas stils, cenšoties apsteigt citus transportlīdzekļus, bija steidzīgs un teju balansēja uz pārkāpumu robežas.

Ņemot vērā braucēja aizdomīgo un nepārliecinošo rīcību uz ceļa, likumsargi automašīnai pievērsa pastiprinātu uzmanību un vēroja tālākās darbības nolūkā nepieļaut pārkāpumus.

Jāpiemin, ka automašīnas BMW vadītājs uz īsu brīdi piestāja degvielas uzpildes stacijā, pēc kā turpināja ceļu, sākot manāmi pārsniegt atļauto braukšanas ātrumu. Izbraucot no Spuņciema, BMW vadītājs neievēroja arī ceļa apzīmējumu – baltu nepārtrauktu līniju, apdzenot priekšā braucošu transportlīdzekli un paātrinot braukšanas ātrumu līdz 144 km/h.

Likumsargi pietuvojās transportlīdzeklim, lai to apturētu, bet BMW ātrums turpināja pieaugt.

Pamanot policijas automašīnas speciālos gaismas signālus, BMW vadītājs paātrināja braukšanas ātrumu līdz 225 km/h un sāka bēgšanu, kuras laikā veica arī pārgalvīgus manevrus un apdraudēja pretim braucošos satiksmes dalībniekus.

Ņemot vērā bēgošā autovadītāja riskanto un agresīvo braukšanas manieri un rūpēs par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību policisti nodeva informāciju kolēģiem no citiem reģioniem, lūdzot papildu darbinieku piesaisti, vienlaikus turpinot sekot minētajam transportlīdzeklim.

Pie Tukuma apļa BMW vadītājs pazuda no likumsargu redzesloka, bet, ņemot vērā, ka bēgošā agresīvā autovadītāja transportlīdzeklis ir reģistrēts Ventspilī, autovadītāja apturēšanai operatīvi tika piesaistīti kolēģi Kurzemes pusē. Un jau pēc neilga laika tika ziņots, ka konkrētais transportlīdzeklis ir apturēts Ventspils pusē pirms Popes. Arī Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, kuri jau sākotnēji bija šo autovadītāju fiksējuši, devās turp, lai sauktu autovadītāju pie administratīvās atbildības par izdarītajiem pārkāpumiem.

Tika konstatēts, ka pie automašīnas BMW stūres bija sēdies kāds 1985. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Minētais vīrietis sākotnēji noliedza, ka ir bijis pie konkrētās automašīnas stūres Rīgas pusē, un apgalvoja, ka tajā ir iesēdies tikai Ugālē, bet pirms tam braucis kāds cits.

Taču, kad likumsargi parādīja videoierakstu no degvielas uzpildes stacijas Pierīgā, kur viņš bija sākotnēji apstājies, vīrietis savu versiju par notikušo mainīja.

VP par izdarītajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem – bēgšanu, ātruma pārsniegšanu Rīgas reģionā un Tukuma novadā, kā arī par agresīvu braukšanu, radot apdraudējumu citiem satiksmes dalībniekiem, ir sākusi vairākus administratīvo pārkāpumu procesus. Tāpat bēgšanas laikā BMW vadītāju fiksēja fotoradars pie Smārdes.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu