Okupantu armijai nav pietiekamu rezervju pretuzbrukumam Ukrainā, uzskata ISW

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas uzbrukuma centienu galvenā fāze Ukrainā turpinās Luhanskas apgabalā, tomēr agresoram trūkst brīvu rezervju vērienīgiem un intensīviem uzbrukumiem, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

"Vairāku tanku vienību trūkums liecina par to, ka Krievijas armijai ir problēmas ar tehnikas nomaiņu, īpaši tanku, kas zaudēti iepriekšējās neveiksmīgajās uzbrukuma operācijās," teikts domnīcas ziņojumā.

Rietumu eksperti norāda, ka Krievijas sauszemes karaspēks darbojas parasto doktrināro formāciju un vienību ietvaros, nevis bataljona taktisko grupu vai citu pagaidu struktūru sastāvā.

Vienlaikus ISW norāda, ka Krievijai rezervē tomēr ir dažas atjaunotas mehanizētās vienības. Tomēr šo rezervju iesaistīšana Luhanskas apgabalā diez vai izmainīs uzbrukuma gaitu.

Krievijas uzbrukums, visticamāk, vēl kādu laiku turpināsies un var kādā laika sprīdī uzņemt apgriezienus pēc tam, kad tiks iesaistītas pēdējās rezerves, ja tas tiešām tā notiks, tomēr tas, visdrīzāk, noslēgsies, nesasniedzot noteiktos mērķus un bez operatīvā ziņā būtiskiem panākumiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu