Kā tava roka? - prasu nākamajā dienā. Nooormāli, Viņš attrauc tīņa manierē, kas nozīmē, ka slikti, bet to jau neies teikt. Glīts, pat ļoti, jauns un slaids, melnā un ukrainkrāsu krekliņā un šortos Viņš vizinās visiem līdzi, bet ir visu laiku atstatus. Acis – it kā šeit, bet raugās nekurienē. Kad Viņam kaut ko paprasi, seko pieklājīgs – nooormāli. Viņš ir te, bet nē – te Viņa nav. Ikdienā Viņš pieslienas tādai kā bandai, kuru veido viens ar sašautu pēdu un viņa biedrs – Lācītis ar bārdu un kruķiem.
Ā, vēl Trakais matrozis, nav gan īsti godīgi viņu tā saukt, jo matrozis ir paaugstināts par leitnantu, to viņš man stāsta, un acis mirdz, tūlīt, tūlīt viņš atgriezīsies frontē un krievi būs "в колце", un tad viņi kritīs, acis deg, rokas trīc aiz saviļņojuma un kara ārprāta. Viņš nevar sagaidīt, kad varēs "pizģīt" ienaidnieku! (Pizģiet viņus nahuj, saku es Vecajam viedajam (a kā savādāk?).)
Lūk, viņi – divi pretējie poli: Viņš un Matrozis. Viens nonstopā skatās pilnā skaļumā frontes ziņas un, kā ierauga bandu, tā stāsta, kā "komandieris visiem gribēja parādīt olas".
Matrozis arī patiesībā neatrodas šeit, tikai frontē, tikai tur, kur ir īstā dzīve.
Otrs – Viņš, klusais ārprāts, Viņš neko daudz nerunā, tikai ar bandu, kur jūtas drošāk, un tad katrs otrais vārds bļats – tieši tā, ar "ts" beigās, nevis "ģ" (kā ir, kad, piemēram, uz kājas uzkrīt vāze), tā kā pieklājīgi, tā kā aizsargājoties. Kad bandas nav tuvumā, Viņš viens pats stundām sēž ārā, parkā un kaut ko skatās telefonā. Acis joprojām tukšas, smaids bieži, bet plakātisks.