Laikraksts: Austrālija izjaukusi lielu Krievijas spiegu tīklu. Viņi "privāti un profesionāli" aizvākti no valsts

LETA
Foto: Jakub Krechowicz/Shutterstock

Austrālija izjaukusi lielu Krievijas spiegu tīklu, kura locekļi izlikušies par diplomātiem, piektdien vēsta laikraksts "Sydney Morning Herald".

Spiegu tīklu veidoja personas, kas uzdevās par vēstniecību un konsulātu darbiniekiem, izmantojot viltus identitātes, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, ziņoja laikraksts.

Austrālijas Drošības izlūkošanas organizācija (ASIO) otrdien paziņoja, ka ir "atklājusi un izjaukusi lielu spiegu tīklu", bet nenosauca valsti, kas ir par to atbildīga.

ASIO ģenerāldirektors Maiks Bērdžess salīdzināja šo spiegu tīklu ar stropu, norādot, kas tas bijis lielāks un bīstamāks par iepriekš atklāto spiegu tīklu.

Pieķerto spiegu skaits netiek atklāts.

Spiegi bijuši labi apmācīti, par ko liecina viņu izmantotās modernās maskēšanās metodes, un tikuši savervēti plašāka tīkla ietvaros.

Viņi plānojuši nozagt sensitīvu informāciju, kā arī veikuši citas kaitnieciskas darbības, norādīja Bērdžess.

ASIO "privāti un profesionāli" aizvāca viņus no valsts, atklāja Bērdžess.

Krievu spiegi tika klusām padzīti no Austrālijas sešu mēnešu laikā, atceļot vai neatjaunojot viņu vīzas, vēstīja "Sydney Morning Herald".

Pastāvēja bažas, ka publiska spiegu izraidīšana varētu izprovocēt atbildes pasākumus pret Austrālijas diplomātiem un pilsoņiem Krievijā.

Krievijas vēstniecība Austrālijā nekomentēja šo situāciju.

Austrālijas premjerministrs Entonijs Albanīzs neatklāja, vai ASIO izjauktais spiegu tīkls bijis Krievijas, bet uzsvēra, ka ASIO veic ļoti labu darbu, aizstāvot Austrālijas nacionālās intereses.

Pirms stāšanās premjerministra amatā Albanīzs aicināja izraidīt Krievijas diplomātus no Austrālijas, reaģējot uz karu Ukrainā. Taču Krievijas vēstnieks Aleksejs Pavlovskis joprojām atrodas amatā, ko ieņem kopš 2019. gada maija.

ASIO izmantoja valdības lēmumus atļaut Krievijas diplomātiem palikt Austrālijā, turpinot izmeklēšanu un identificējot spiegu tīkla locekļus, vēstīja "Sydney Morning Herald".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu