S, 30.09.2023.

Miega dienā būs iespēja bez maksas pārbaudīt sava miega kvalitāti

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: andriano.cz/Shutterstock

Atzīmējot martu kā nacionālo miega mēnesi, iedzīvotāji tiek aicināti uz Miega dienai veltītu pasākumu. Tajā būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas, lai noskaidrotu sava miega veselību.

Pasākumu īsteno Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PKUS) sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS) un Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS). 

Lai gan vairāk pazīstamās miega problēmas ir bezmiegs un krākšana, šo problēmu klāsts ir daudz plašāks, iekļaujot tādus ikdienā sastopamus traucējumus, kā, piemēram, mēnessērdzība, pastiprināta miegainība, nemierīgs miegs, neparastas uzvedības un kustības miegā, kā arī murgi, pauž PSKUS Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja asistente Ramona Markeviča.

Nepilnvērtīgs miegs nelabvēlīgi ietekmē kā pašsajūtu, tā visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības.

Būtiski atcerēties - lai gan ne vienmēr paši pamanām, miega traucējumu gadījumā arī mūsu domāšanas un reakcijas spējas tiek ietekmētas, kas, savukārt, ir svarīgi, piemēram, vadot automašīnu. 

Miega dienas ietvaros interesentiem būs iespēja ar dažādu testu un pārbaužu palīdzību bez maksas noteikt miega traucējumu esamību, kā arī uzklausīt Latvijas vadošo miega speciālistu, neirologu, pulmonologu, otolaringologu ieteikumus, kā rīkoties miega traucējumu gadījumā.

Savukārt, lai uzzinātu vairāk par biežāk sastopamajiem miega traucējumu veidiem un aktualitātēm mūsdienās, Toma Grēviņa vadībā tiks organizēta diskusija ar Latvijas medicīnas pārstāvjiem Mārtiņu Purenkovu, Martu Celmiņu, Jāni Mednieku, Madaru Mičuli, Līvu Šperlu - Skritņiku un Andu Nodievu.

Pasākums notiks 18. martā no plkst. 12 līdz plkst. 15 iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole Rīga", pasākumu zonā starp A un F ieejām.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no RAKUS, PSKUS, BKUS, Latvijas miega medicīnas biedrības un Latvijas invazīvās pneimonoloģijas un respiratorās medicīnas asociācijas.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu