FOTO un VIDEO "Tesla" koplietošanas auto lietotāja "triki" Pļavniekos izmaksās 25 000 eiro

Apollo.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Aizvadītajā sestdienā Rīgā, Pļavniekos notikušais ceļu satiksmes negadījums ar vainīgā autovadītāja bēgšanu no Valsts policijas izraisīts ar koplietošanas automašīnu, kuru vadījis transportlīdzekļa vadītājs ar citas personas identitāti un alkohola reibumā, norāda ​Latvijā izveidotās "Tesla" koplietošanas platformas "OX Drive" pārstāvji.

"OX Drive" uzsver, ka platformas lietotāja identitātes nodošana citam cilvēkam ir kategoriski aizliegta un ir viens no smagākajiem pārkāpumiem, tāpēc personai, kas to apzināti izdarījusi un kā rezultātā noticis ceļu satiksmes negadījums, soda apmērs pēc šī brīža aprēķiniem varētu sastādīt 25,5 tūkstošus eiro.

Juhans Kārma, "OX Drive" līdzdibinātājs, pauda: "Ir tikai daži gadījumi, kad mēs esam bargi pret mūsu platformas lietotājiem, un viens no tiem ir lietotāja identitātes nodošana citai personai. Koplietošanas platformu pasaulē pieredze rāda, ka šādos gadījumos autovadītājs izturas pret transportlīdzekļa vadīšanu bezatbildīgi – bieži tam nav tiesību vai tās ir atņemtas, vada transportlīdzekli alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē, izdara būtiskus un pat ceļu satiksmē bīstamus pārkāpumus, piemēram, apzināti neievēro ceļu satiksmes noteikumus, negadījuma gadījumā pamet notikuma vietu un neuzņemas atbildību. Parasti tie ir jaunieši. Savukārt identitātes nodošana ir ne tikai "izpalīdzēšana" ģimenes loceklim vai draugam, bet pasaules prakse rāda, ka tas mēdz būt arī sava veida bizness, pārdodot platformas lietošanas tiesības tālāk un par to saņemot atlīdzību."

Foto: "Tesla" avārija Pļavniekos

Par Rīgā brīvdienās izraisīto ceļu satiksmes negadījumu atbildība par zaudējumu segšanu un pārkāpumiem būs jāuzņemas platformā reģistrētajam 2001.gadā dzimušajam lietotājam, kurš nodevis citai personai piekļuvi transportlīdzekļa vadīšanai.

Par konta nodošanu citai personai paredzēts sods 1000 eiro apmērā, par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā – 2500 eiro, par pārgalvīgu braukšanu – 3000 eiro, par negadījuma vietas pamešanu – 1000 eiro. Reģistrētajam lietotājam būs arī jāatlīdzina transportlīdzeklim nodarītie zaudējumi – aptuveni 18 tūkstošu eiro apmērā. Kopējā summa, kas neapdomīgajam jaunietim būs jāatlīdzina, šobrīd sastāda ap 25 500 eiro.

Video: "Tesla" avārija Pļavniekos

Kopš pērn jūlijā Latvijā izveidotā platforma uzsāka darbību, šī ir otrā nopietnā avārija. Jāuzsver, ka šajā laika posmā koplietošanas platformu lietojuši vairāk nekā 20 tūkstoši autovadītāju, nobraucot ar platformas "Tesla" transportlīdzekļiem vairāk nekā miljons kilometru un ietaupot 110 tonnas CO2 emisijas.

Par platformas lietotāju var kļūt tikai persona, kurai ir autovadītāja apliecība un noteikts braukšanas gadu stāžs. Reģistrējoties platformā, tās lietotāji apņemas nomas laikā tikai paši vadīt transportlīdzekli, nenododot šīs tiesības citai personai vai citam platformas lietotājam.

"OX Drive" atgādina, ka automašīnu vadīšana alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē ir aizliegta, bet, ja koplietošanas automašīnu lietošanas noteikumi tiek pārkāpti šādā veidā, tad par izraisītu ceļu satiksmes negadījumu tiek piemērota ne tikai likumā noteiktā kriminālatbildība, bet arī - koplietošanas platformas regresa prasība, kas tiek vērsta pret reģistrēto lietotāju.

Saskaņā ar Krimināllikumu transportlīdzekļa vadīšana apreibinošo vielu ietekmē un ceļu satiksmes negadījuma izraisīšana var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu līdz pat 5 gadiem, ja negadījums nav bijis ar letālām sekām.

Jau ziņots, ka 25. februāra vēlā vakarā policijas uzmanību piesaistīja kāda automašīna "Tesla", kuras vadītājs Rīgā, Brāļu Kaudzīšu ielā neievēroja luksofora aizliedzošo sarkano signālu un šķērsoja krustojumu. Likumsargi nolēma spēkrata vadītāju apturēt, taču automašīnas "Tesla" vadītājs sāka bēgšanu.

Policisti uzsāka pakaļdzīšanos, taču automašīnas "Tesla" vadītājs turpināja bēgt, pārkāpjot virkni ceļu satiksmes noteikumus, tai skaitā pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu - apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h, viņš brauca ar 129 km/h.

Kādā brīdī automašīnas "Tesla" vadītājs nesavaldīja transportlīdzekli, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, uzbrauca šķērslim - ceļa apmalei un žogam. Abas transportlīdzeklī esošās personas izkāpa no tā un mēģināja aizbēgt, taču drīz vien likumsargi viņus aizturēja.

Likumsargi noskaidroja, ka pie automašīnas stūres bija sēdies kāds 2003.gadā dzimis jaunietis, kurš atradās alkohola reibumā.

Viņam izelpā konstatētas 0,95 promiles. Tāpat jaunietim nebija transportlīdzekļa vadītāja apliecības. Automašīnas vadītājs ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par braukšanu reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām policija sākusi kriminālprocesu. Par dažādiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem sākti seši administratīvo pārkāpumu procesi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu