Labklājības ministrija iecerējusi aizliegt "TikTok" platformu darba ierīcēs

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Konstantin Savusia/Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) arī iecerējusi aizliegt darba ierīcēs lejupielādēt un lietot video koplietošanas platformu "TikTok".

Kā norāda LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa, šobrīd top iekšējs normatīvais regulējums, kas nosaka - ja uz telefona ir piekļuve darba e-pastam, tad tajā "TikTok" nav atļauts. Savukārt savos privātajos telefonos, kuriem nav nekāda sakara ar darbu, tādam aizliegumam nav pamata.

Līdz šim drošības apsvērumu dēļ savu kontu lietotnē "TikTok" dzēsis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Mikroblogošanas vietnē "Twitter" viņš skaidroja, ka Ārlietu ministrija liedz izmantot aplikāciju "TikTok" tajās viedierīcēs, kurās instalēti ministrijas e-pasti.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā aizliedza sociālo platformu "TikTok" darbinieku izmantotajās oficiālajās ierīcēs, bet ASV Baltā nama administrācija pirmdien deva federālajām aģentūrām 30 dienas, kuru laikā ir jānoņem lietotne "TikTok" no visām to darbinieku oficiālajām ierīcēm, īstenojot ASV Kongresa pērn pieņemtu lēmumu par šīs lietotnes aizliegumu.

Platforma "TikTok" pieder Ķīnas uzņēmumam "ByteDance".

Rietumos nerimst bažas par to, kādā mērā Ķīnai ir piekļuve lietotāju sensitīvajiem datiem visā pasaulē, tomēr "TikTok" uzņēmuma vadība līdz šim noliegusi, ka Pekinai būtu jelkāda kāda kontrole vai piekļuve.

Tiesa gan, novembrī "TikTok" atzina, ka dažiem darbiniekiem Ķīnā ir piekļuve Eiropas lietotāju datiem.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu