Levits aicina godināt cilvēkus, kuri nepaļāvās PSRS okupācijas režīmam un bija gatavi cīnīties par Latviju (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts prezidents Egils Levits.
Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts prezidents Egils Levits Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienā aicina godināt cilvēkus, kuri nepakļāvās padomju okupācijas režīmam un visgrūtākajos apstākļos bija gatavi cīnīties par Latviju, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa.

Valsts pirmā persona atzīmē, ka Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienā godina latviešu gribu, drosmi un prasmi ar ieročiem rokās cīnīties pret padomju okupāciju.

Viņš uzsver, ka 1945.gada 2. martā un 3. martā Stompakos Latgales partizāni izcīnīja lielāko kauju Latvijas nacionālo partizānu vēsturē.

"Otrā pasaules kara rezultāts bija jau izšķirts. Latvijai tas nozīmēja atkārtotu padomju okupāciju, teroru, represijas un rusifikāciju. Taču šī atceres diena atgādina par to cilvēku patriotismu, drosmi un varonību, kuri ar ieročiem rokās cīnījās pret okupantu pārspēku," pauž Valsts prezidents.

Viņa ieskatā, mūsu uzdevums ir nostiprināt pretošanās vēsturi nacionālajā atmiņā. Prezidents norāda, ka ar lepnumu par to ir jāstāsta starptautiskajai sabiedrībai. Levits izsaka pateicību cilvēkiem, kuri izzina nacionālo partizānu kustību un kuri rūpējas par nacionālo partizānu piemiņu.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu