Pk, 31.03.2023.

Bēga, draudēja ar ieroci un uzbruka likumsargiem. Ceturtdien policisti aizturējuši divus agresīvus šoferus

Apollo.lv
Bēga, draudēja ar ieroci un uzbruka likumsargiem. Ceturtdien policisti aizturējuši divus agresīvus šoferus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Avārija Rīgā.
Avārija Rīgā. Foto: @Rihards_Klauzs/Twitter.com

Ceturtdien, 2. martā, vēlu vakarā Rīgā, Latgales priekšpilsētā un Ķekavas novadā, Krustkalnos savstarpēji nesaistītos gadījumos divi autovadītāji nepakļāvās policistu prasībai apturēt transportlīdzekli un bēga, bet likumsargi uzsāka pakaļdzīšanos. Vienā gadījumā automašīnas vadītāja braukšanas maniere radīja aizdomas, ka vadītājs ir alkohola reibumā, savukārt otrā gadījumā vadītājam nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Turklāt vienā gadījumā bēgošais autovadītājs draudēja policistam ar ierocim līdzīgu priekšmetu, bet otrā – pretojās un uzbruka likumsargam. Abi autovadītāji aizturēti, pavēstīja Valsts policijā (VP).

Ceturtdien pēc plkst. 22 VP Rīgas reģiona pārvaldes Patruļpolicijas bataljona darbinieki patrulēšanas laikā Rīgā, Latgales priekšpilsētā pamanīja kādu automašīnu "Ford", kuras vadītāja braukšanas stils liecināja, ka viņš, iespējams, atrodas reibumā. Tādēļ likumsargi nolēma autovadītāju apturēt, taču "Ford" vadītājs nepakļāvās policistu likumīgajam prasībām un neapturēja transportlīdzekli, bet uzsāka bēgšanu.

Bēgšanas laikā minētais vadītājs izraisīja sadursmi ar vēl septiņām automašīnām, pēc kā izlēca no transportlīdzekļa un turpināja bēgt kājām. Taču policisti turpināja pakaļdzīšanos ar kājām.

Kādā brīdī bēgošais vīrietis izvilka ierocim līdzīgu priekšmetu un sāka tēmēt policijas darbinieku virzienā, pēc kā policists no dienesta ieroča raidīja brīdinājuma šāvienu gaisā.

Pēc brīža vīrietis iebēga daudzdzīvokļu mājā, tādēļ tika piesaistīti papildspēki no VP Speciālo uzdevumu bataljona un vīrietis dzīvoklī tika aizturēts.

Jāpiebilst, ka dzīvoklī likumsargi atrada arī gāzes ierocim līdzīgs priekšmetu. Policisti noskaidroja, ka automašīnas "Ford" vadītājs, 1984. gadā dzimušais vīrietis ir bijis izsludināts policijas meklēšanā saistībā ar narkotiskajām vielām un par tiesas sprieduma nepildīšanu.

Par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu VP uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu. Tāpat ir uzsākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – pēc Krimināllikuma 269. panta 1. daļas, proti par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā un pēc Krimināllikuma 262.1 panta 1. daļas, proti par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs.

Tāpat vakar ap plkst. 23.50 Ķekavas novadā, Krustkalnos VP Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, veicot satiksmes uzraudzību, pārbaudīja datubāzē priekšā braucošo automašīnu "BMW" un konstatēja, ka tās īpašniekam nav transportlīdzekļa vadīšanas apliecības. Lai pārbaudītu, vai konkrēto automašīnu vada tās īpašnieks, likumsargi nolēma spēkratu apturēt, taču "BMW" vadītājs uzsāka bēgšanu.

Bēgšanas laikā automašīnas "BMW" vadītājs nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca kokā, savukārt policijas ekipāža, izvairoties no sadursmes, iebrauca krūmājā. Policisti negadījumā necieta, bet ir bojāta dienesta automašīna.

Pēc negadījuma "BMW" vadītājs izkāpa no automašīnas un sāka bēgt, taču policijas darbinieki viņu panāca un aizturēja.

"BMW" vadītājs – 1990. gadā dzimis vīrietis – aizturēšanas brīdī izrādīja pretošanos un iesita policijas darbiniekam pa seju.

"BMW" pasažieris un vadītājs ceļu satiksmes negadījumā guva traumas un tika nogādāti medicīnas iestādē.

Par notikušo VP uzsāka kriminālprocesu pēc četriem Krimināllikuma pantiem: pēc Krimināllikuma 269. panta 1. daļas, proti par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, kā arī par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā. Tāpat process kvalificēts pēc Krimināllikuma 312. panta 1. daļas, proti par izvairīšanos no tāda tiesas nolēmuma, ar kuru uzlikts pienākums izpildīt noteiktas darbības, izņemot nolēmumu par naudas piedziņu vai mantas atdošanu, pildīšanas pēc procesuālas sankcijas vai soda piemērošanas par nolēmuma nepildīšanu, kā arī pēc 260. panta 1.1 daļas – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts vidēja smaguma miesas bojājums. Un pēc Krimināllikuma 262.1 2. daļas – par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā cietušajam nodarīts viegls, vidējs vai smags miesas bojājums vai kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu