VIDEO ⟩ "Regulējumam bija jābūt jau vakar." Elektroskrejriteņu vadītājiem varētu ieviest striktākas prasības

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Attēls ilustratīvs.
Attēls ilustratīvs. Foto: OPOLJA/Shutterstock

Elektroskrejriteņi pēdējos gados ir kļuvuši ļoti populāri. Tie ir viegli pieejami, bet grūti kontrolējami. Satiksmes ministrijā (SM) uzver, ka pienācis laiks to mainīt, un cer, ka lielāka atbildība gan to īpašniekiem, gan vadītājiem būs šovasar, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". 

Dzērājšoferu statistikā atsevišķu vietiņu izpelnījušies tie, kas kunga prātā kāpj uz elektroskrejriteņiem. Pērn, ar tiem braucot reibumā, cietuši 100 cilvēki.

Arī slimnīcas ziņojušas SM, ka uz skūteriem gūto traumu ir daudz. Tostarp bērnu vidū, kas ar tiem uz ietvēm izklaidējas.

Pirmdien, 6. martā, Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē izskanēja vairākas versijas, kā skrejriteņus ierobežot. Transportlīdzekļa reģistrācija, valsts numurzīmes, OCTA polises un braukšanas ierobežojumi atsevišķās vietās.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) pauda, ka stingriem regulējumiem varētu piekrist pat elektroskrejriteņu nomas uzņēmumi.

"Nesaskatu, ka obligāti šie iznomātāji pretotos. Jo viņi arī ir ieinteresēti drošībā. Nevienam nevajag ievainotos, vēl jo vairāk, ja tā ir tava biznesa sastāvdaļa," vērtēja CSDD pārstāvis Juris Kreicbergs.

To, ka kaut kas jādara, uzskata arī satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA), bet ko tieši – pagaidām vēl nezina.

"Paši redzam, ka šie elektriskie skrejriteņi mētājas visur. Arī nomas. Esam saņēmuši no Bērnu slimnīcas aicinājumu sakārtot normatīvo regulējumu. Jo viņi norāda, ka arvien vairāk cieš arī bērni," pauda ministrs, piebilstot, ka tas tomēr ir pieprasīts pārvietošanās veids.

Lai saprastu, kas būtu labākais regulējums, būtu nepieciešams pētījums. Tam pagaidām zaļā gaisma vēl neesot dota.

"Neguvām vēl īsti atbalstu turpināt līdzīgā garā ar šiem skrejriteņiem. Bet sarunas turpinās. Katrā gadījumā plinti krūmos neesam metuši," teica satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.

Risinājumiem jārodas jau šogad. Nākamo mēnešu laikā par regulējumiem cer vienoties satiksmes ministrs.

"Tam regulējumam bija jābūt jau vakar. Es domāju, ka pāris mēneši. Visiem jāsanāk kopā un jāsaprot, lai visu intereses iekļautas, lai ir kompromiss un pats galvenais, lai cilvēku mobilitāte pilsētā ir iespējama. Jo pats par sevi šis pārvietošanās veids nav slikts. Tas ir ērts, viegli lietojams. Bet kaut kādam regulējumam ir jābūt," teica Vitenbergs.

Eksperti prognozē, ka šovasar varētu pieaugt pieprasījumus pēc elektroskrejriteņiem, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Viņi norādīja, ka Rīgā visas vasaras garumā plānoti plaši būvdarbi, kas nozīmē, ka cilvēki meklēs mazākus, ātrākus transportlīdzekļus, ar kuriem no sastrēgumiem varēs izvairīties.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu