RAKUS izmeklē ārstes rīcību saistībā ar vīra nelaišanu pie sievas pirms nāves (2)

Apollo.lv
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija. Foto: Līga Gredzena/LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) sākta iekšējā pārbaude par ārstes rīcību, neļaujot vīram apmeklēt savu sievu, kas intensīvajā terapijā nomira, otrdienas vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Raidījums vēsta, ka vīrietis, neskatoties uz lūgumiem, pie savas sievas ielaists netika. RAKUS gan norāda, ka neielaišana neesot "pieņemta prakse", bet nelaimīga apstākļu sakritība.

RAKUS pārstāvji "Panorāmai" skaidrojuši, ka apmeklēt pacientus tomēr drīkstot. Vienlaikus pašlaik neesot skaidrs, kāpēc ārstējošā ārste neesot informējusi vīrieti, ka apmeklēšana tomēr ir iespējama.

RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Guntis Karelis šodien to sauc par nelaimīgu pārpratumu.

"Es gribētu izteikt līdzjūtību slimnīcas un klīnikas vārdā par šo slikto iznākumu, par pacientes nāvi. Un par empātiju, kas neizveidojās starp ārstu un pacientu.

Pacientus drīkst apmeklēt arī gripas karantīnas laikā. Vienīgā diena, kad vīru nolemts neielaist, bija diena, kad notika invazīvā procedūra – caurulītes ievietošana.

Pacientei drošāk, ja būtu šis epidemioloģiskias fons. Nākamajās dienās varētu veikt pacientes apmeklējumu. Tā nav sistēma. Visus laižam," stāstīja Karelis.

Raidījums norāda, ka, visticamāk, ārstei tiks piemērots disciplinārsods. Taču par pacientu apmeklēšanas vadlīnijām vēlreiz tikšot informēti slimnīcas darbinieki.

Tiesības atbalstīt tuvinieku nosakot arī likums.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca komentāru par šo gadījumu "Apollo.lv" vēl nav sniegusi. 

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu