Brīdina par īpaši apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem Ventspils un Liepājas šoseju posmos (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Sniegputenis Rīgā
Sniegputenis Rīgā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Saistībā ar snigšanu un puteni īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi uz Ventspils šosejas (A10) no Kūdras līdz Usmai un Liepājas šosejas (A9) no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Arī vakarpusē daudzviet turpinās snigšana, putenis un zemais putenis, kas pūš sniegu no apkārtējām teritorijām uz ceļa un veido aizputinājumus. Braukšanas apstākļi daudzviet ir apgrūtināti.

Plkst.17.30 īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Ventspils šosejas posmā no Kūdras līdz Usmai un Liepājas šosejas posmā no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem. Tāpat īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem Talsu, Tukuma, Limbažu, Cēsu, Valmieras, Preiļu, Krāslavas un Rēzeknes apkārtnē.

LVC aicina plānot papildu laiku braucieniem un izvērtēt nepieciešamību doties ceļā pa tiem ceļu posmiem, kur braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti. Uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem arī citviet var veidoties grūti izbraucami aizputinājumi. Lai braukšanas apstākļus uzlabotu, strādā 93 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

LVC atgādina, ka snigšanas un puteņa laikā sniega kārta un aizputinājumi veidojas atkārtoti, tāpēc aicina plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

LVC arī atgādina, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu