8. marta svinētāji un slidenie laikapstākļi: Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā darba netrūka

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Apledojusi ietve Vaiņodes ielā.
Apledojusi ietve Vaiņodes ielā. Foto: Zane Bitere/LETA

Aizvadītas diennakts laikā vairāk nekā divas reizes pieaudzis traumu skaits, ko cilvēki guvuši uz apledojušajām ietvēm, informēja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (TOS) pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska.

TOS ārsti skaidro, ka patlaban vērojams pieaugošs pacientu skaits, kas guvuši traumas slideno laikapstākļu dēļ. Tāpat ārsti ziņo, ka vakar, iespējams, 8.marta svinību sakarā, bija pieaudzis pacientu skaits ar traumām, kas gūtas alkohola reibumā.

Tā kā tuvākajās dienās sola mainīgus laikapstākļus un atkalu, ārsti aicina cilvēkus ņemt vērā meteorologu brīdinājumus par gaidāmo apledojumu un būt uzmanīgiem, ejot pa slidenajām ietvēm, kā arī izvēlēties šādiem laikapstākļiem piemērotus apavus, kas palīdz drošāk pārvietoties slidenā laikā.

TOS ārsti arī atgādina, ka šādos laikapstākļos vecāka gadagājuma cilvēkiem labāk ir palikt mājās un aicina jaunākos radiniekus parūpēties par saviem tuviniekiem, lai tiem pēc iespējas mazāk būtu nepieciešamība iziet no mājas.

Biežākās traumas, kas gūtas uz slidenajām ietvēm ir augšdelma kaula lūzumi, pēdas locītavas kaula lūzumi, kā arī ir daudz vecāka gadagājuma cilvēki ar augšstilba kaula lūzumiem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu