Pk, 31.03.2023.

FOTO un VIDEO ⟩ Spēcīgas atkalas dēļ Latgalē sasalst logi. Cilvēkiem ieteicams palikt mājās

Spēcīgas atkalas dēļ Latgalē sasalst logi. Cilvēkiem ieteicams palikt mājās
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Nadezhda.Photo/Shutterstock

Sestdien, 11. martā, Latvijā veidojas atkala, stipri snieg un sasalst logi. Iedzīvotāji dalās ar attēliem un video par aizsalušiem automašīnu un māju logiem.

Dienas vidū vietām Latvijas dienvidaustrumu rajonos turpināsies stipra atkala, brīdina Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru.

Sasalstoša lietus jeb atkalas laikā uz ceļiem, dzelzceļiem, vadiem un koku zariem veidosies ļoti stiprs apledojums.

Ņemot vērā minēto, izsludināts oranžais brīdinājums, kas būs spēkā līdz sestdienas plkst. 23.

Šāds brīdinājums nozīmē, ka cilvēkiem ir jābūt gataviem, ka apledojums plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos u.c. āra aktivitātes.

Pārvietojoties pa ceļiem, jābūt ļoti uzmanīgiem, jāieplāno ilgāks laiks. Apledos arī vadi un koku zari - to svars būtiski pieaugs un ir risks, ka tie lūzīs.

Tikmēr Latvijas centrālajos un austrumu rajonos izsludināts dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu, kas būs spēkā līdz šīs dienas plkst. 20.

Sestdien, ciklona centram šķērsojot valsts austrumu daļu, Latvijas centrālajos un austrumu rajonos gaidāms stiprs sniegs ar sniega segas pieaugumu par pieciem līdz deviņiem centimetriem. Ceļi būs slideni un redzamība brīžiem snigšanas laikā pasliktināta.

Tēmas
Uz augšu