Reitingu aģentūras: SVB sabrukuma ietekme uz Eiropas bankām ir ierobežota

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
"Silicon Valley Bank" (SVB). Ilustratīvs attēls.
"Silicon Valley Bank" (SVB). Ilustratīvs attēls. Foto: Sundry Photography/Shutterstock

Satricinājums ASV banku sektorā pēc "Silicon Valley Bank" (SVB) pēkšņās maksātnespējas uz Eiropas bankām radīs vien ierobežotu ietekmi, paziņojušas starptautiskās reitingu aģentūras "Moody's" un "S&P Global".

ASV finanšu uzraudzības iestādes piektdien apturēja Savienoto Valstu 16.lielākās bankas SVB darbību, lai aizsargātu noguldītājus. Bankas nodaļas pirmdien atsāka darbu federālo iestāžu kontrolē.

Tāpat finanšu problēmu dēļ apturēta Ņujorkas bankas "Signature Bank" darbība.

"Moody's", kas samazinājusi ASV banku sektora kredītreitinga nākotnes perspektīvu no stabilas uz negatīvu, norāda, ka šīs situācijas ietekme uz Eiropas bankām ir ierobežota, ņemot vērā Eiropas finanšu institūciju struktūru, kurā bankas lielāku daļu noguldījumu izvieto centrālajās bankās.

Aģentūra piebilst, ka parāda vērtspapīri Eiropas banku bilancēs veido mazāku daļu salīdzinājumā ar Amerikas finanšu iestādēm.

Tikmēr "S&P Global" skaidro, ka tām Eiropas bankām, kurām aģentūra nosaka kredītreitingus, nav tāds pats ekonomikas modelis vai finansēšanas avoti kā ASV bankām, tāpēc ir maz ticams, ka ietekme uz Eiropas bankām būtu nozīmīga.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu