S, 25.03.2023.

"Google Street View" drīzumā atgriezīsies uz Latvijas ceļiem

Apollo.lv
"Google Street View" drīzumā atgriezīsies uz Latvijas ceļiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto/Google

Šopavasar uz Latvijas ceļiem atkal būs sastopamas "Google Street View" automašīnas. Sākot no 21. marta, tās ceļos pa Latviju, turpmāko mēnešu laikā apmeklējot daudzas pilsētas un maršrutus visā valstī. No Rīgas līdz Krāslavai un no Liepājas līdz Alūksnei – šogad viedās automašīnas apceļos vairāk nekā 20 Latvijas pilsētas. Mērķis ir atjaunināt pilsētu, ceļu un automaģistrāļu attēlus "Google Maps" lietotnē.

""Pateicoties "Google Street View", lietotājiem jau ir iespēja apskatīt lielāko daļu Latvijas pilsētu, daudzus kultūras pieminekļus, kā arī dabas objektus. Apzinoties, ka infrastruktūra gan pilsētās, gan arī starp tām nepārtraukti attīstās un mainās, "Google" regulāri atjaunina pieejamos attēlus, lai atspoguļotu aktuālo situāciju," teikts paziņojumā.

Jaunie attēli palīdzēs lietotājiem vēl labāk orientēties dažādos galamērķos, kā arī vērot 360 grādu panorāmas attēlus ar ielām un apskates vietām.

Papildus ielām un ceļiem "Google" iemūžina arī dažādas gājēju zonas un citas vietas, kas nav sasniedzamas ar automašīnu. Piemēram, ikvienam ir iespēja doties virtuālā pastaigā pa Vecrīgas ieliņām, ieraudzīt Eiropas platāko ūdenskritumu Ventas rumbu vai apskatīt Ventspils loču torni jeb "Balto bāciņu", kas celta 1934. gadā.

Pirms savākto attēlu publicēšanas dati tiks apstrādāti ar īpašu tehnoloģiju, aizklājot cilvēku sejas un automašīnu reģistrācijas numurus, lai tie nebūtu identificējami, tādā veidā pasargājot personu privātumu. "Street View" piedāvā papildu attēlu aizmiglošanas funkciju (personām, automašīnām, mājām u.c.), ko var pieprasīt, nospiežot pogu “Ziņot par problēmu” jebkura attēla apakšējā labajā stūrī.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu