"Nezinu, kas notiks tālāk." "Tautumeitu" līderei Asnatei diagnosticēta multiplā skleroze

Apollo.lv
Foto: Foto:Ginta Zīverte/Facebook

Etno-pop mūzikas grupas "Tautumeitas" virzošais spēks Asnate Rancāne (30) sarunā ar izdevumu "Ieva" atklāj, ka nesen viņai tika uzstādīta diagnoze - multiplā skleroze. 

Neraugoties uz Asnates jaudu un piedalīšanos vairākos projektos, bija brīdis, kad viņu apturēja slimība, un bija aizdomas par multiplo sklerozi. Toreiz gan tas neapstiprinājās, bet nu Rancāne intervijā žurnālam "Ieva" saka: "Pirms divām nedēļām kādā labdarības koncertā, aizskatuvē gaidot uzstāšanos, piezvanīja mana ārste un šo diagnozi tomēr apstiprināja.

Labā ziņa ir tāda, ka tas atklāts laikus, tāpēc manā gadījumā ir tikai liels brīdinājums, ka jādomā par līdzsvaru dzīvē."

Viņa saka, ka ikdienā šī slimība par sevi manīt neliek, taču lielāko saspringumu un stresa gadījumā gan. "Visbiežāk tā ir tirpšana, dažreiz sāpes vai sajūta, ka roka aplieta ar karstu vai aukstu ūdeni. Tas netraucē neko darīt, bet ir kā klauvējiens: "Es tepat esmu! Ko tu tagad tālāk darīsi? Dzīsi sevi līdz galam vai atpūtīsies?"" tā dziedātāja, piebilstot, ka tā ir diagnoze, kurai ir daudz jautājuma zīmju, kā tā attīstīsies vai stāvēs uz vietas.

"Skaidrs, ka man jālieto medikamenti. Es nezinu, kas notiks tālāk. Dzīvo dienu no dienas un skaties, kas ar tevi notiek."

Asnate norāda, ka pēc slimības atklāšanas viņa saskārusies ar mentālām trauksmēm un iztēlojās visdažādākos scenārijus: "Kas ar mani notiks pēc 15 gadiem? Vai es būšu ratiņkrēslā? Vai man būs bērni? Daudz kam bija jāiziet cauri, lai saprastu - nē, ar mani nebūs viss slikti! Es pieņēmu stingru lēmumu, ka saņemos un mēģinu nepazaudēt dzīves kvalitāti sev un līdzcilvēkiem, jo tu kļūsti smagnējs arī citiem, ja visu laiku esi emocionālā virpulī. Es sāku ar to strādāt, un notika brīnums - man šīs trauksmes un panikas lēkmes beidzās."

Neraugoties uz visu, viņa raugās uz dzīvi optimistiski.

"Man ir vadlīnijas, kas jāievēro, - nedrīkst smēķēt, jābūt sabalansētam uzturam, un, pats galvenais, jābūt fiziski spēcīgam ķermenim, jo trenēti muskuļi varēs kustēties arī tad, ja gadījumā iekaist kādas nervu šūnas, kas atbild par kustību.

Tas mani motivē dzīvot daudz veselīgāk," tā Rancāne, atklājot, ka šī diagnoze kļūst izplatītāka, "un tieši jauniem, dinamiskiem cilvēkiem, to pat sauc par moderno slimību".

Pilnu interviju ar Asnati Rancāni lasi žurnāla "Ieva" 15. marta numurā!

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu