O, 21.03.2023.

Aprīlī daudzviet Latvijā notiks Putnu dienu pasākumi

LETA
Aprīlī daudzviet Latvijā notiks Putnu dienu pasākumi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Putni kāsī.
Putni kāsī. Foto: Lita Millere/LETA

Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē, 1. aprīlī un 2. aprīlī, Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) virsvadībā norisināsies "Putnu dienas 2023", informēja LOB komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

Programmā paredzēti vairāk nekā 30 pasākumi, tostarp putnu vērošanas pārgājieni, veloekskursijas, pūču klausīšanās, putnu būrīšu darbnīcas, izstādes, lekcijas un citas tematiskas aktivitātes dažādās vietās Latvijā.

"Putnu dienu 2023" koordinatore Agnese Gaile uzsver, ka aprīlis ir laiks, kad norisinās gājputnu pavasara migrācija un daba kļūst aizvien skaļāka, putnu balsīm bagātīgāka. Šis ir īstais brīdis, lai, ņemot rokā putnu noteicēju, dotos dabā ieraudzīt putnus un censties tos atpazīt. Ja pašam tas vēl nesokas tik raiti, Putnu dienas ir piemērota iespēja to izmēģināt kopā ar pieredzējušākiem putnu vērotājiem. Putnu vērotāji, tāpat kā putnu sugas, ir dažādi.

"Veidojot Putnu dienu pasākumu karti, vēlamies, lai katrs tajā var atrast sev piemērotāko putnu iepazīšanas aktivitāti, turklāt dažādās Latvijas vietās, ne tikai Rīgas apkaimē," uzsver Gaile, mudinot jau laikus ierakstīt savā plānotājā iecerēto pasākumu un nepieciešamības gadījumā pieteikties tam, jo dažiem pasākumiem vietu skaits ir ierobežots.

LOB aicina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā sniedzot ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē - palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē "Dabasdati.lv".

Detalizēts Putnu dienu 2023 pasākumu kalendārs ir pieejams " savukārt, pasākumu norises vietu karte, kas aizvien tiek papildināta ar jaunām aktivitātēm, ir pieejama "

Vērtīgs papildinājums putnu vērotāju grāmatu plauktā būs ilustrācijām bagātā putnu vērošanas rokasgrāmata "Putnu noteicējs", ko klajā laidis uzņēmums "Jāņa sēta" sadarbībā ar LOB. Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami materiāli "Mans pirmais putnu noteicējs" un "Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs", ko sagatavojusi LOB "

"Putnu dienu 2023" organizatorisko darbu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu