Analītiķi: Krievija zaudē militāro ietekmi pār citām postpadomju valstīm

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: SSV.Photo/Shutterstock

Maskava zaudē savu militāro ietekmi uz citām bijušās PSRS valstīm, vērtējot okupantu karaspēka vienību pārsviešanu uz Ukrainu, atzinuši ASV Kara pētniecības institūta (ISW) eksperti.

Piemēram, tā dēvēto krievu miera uzturētāju pārdislokācija no kalnu Karabahas uz Ukrainu mazina Krievijas ietekmi uz Armēniju, teikts ISW ziņojumā.

Eksperti norāda uz Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana brīdinājumiem, ka Azrbaidžāna gatavojot jaunu liela mēroga uzbrukumu Kalnu Karabahai.

Pašinjans paziņojis, ka Erevānai nāksies vērsties pie ANO Drošības padomes, ja Krievija nespēs uzturēt pamieru saskaņā ar 2000. gadā noslēgto līgumu.

Eksperti uzskata, ka krievu miera uzturētāju skaits Kalnu Karabahā, visticamāk, ir nepietiekams, jo pagājušā gada martā daļu savas vienīgās miera uzturētāju brigādes vienību Krievija no Kalnu Karabahas pārsvieda uz Ukrainu.

"Krievija, domājams, zaudēs militāro ietekmi citās postpadomju valstīs, jo Maskava pārdislocējusi pastāvīgi dislocētā krievu karaspēka elementus no krievu bāzēm Kirgizstānā, okupētajā Gruzijas teritorijā un Tadžikstānā, lai piedalītos kara darbībā," teikts ISW ziņojumā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu