O, 21.03.2023.

"Ļoti svarīga diena." Spānija ar likumu aizliedz vardarbību pret dzīvniekiem

Apollo.lv
"Ļoti svarīga diena." Spānija ar likumu aizliedz vardarbību pret dzīvniekiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: FamVeld/Shutterstock

Spānijas parlaments devis zaļo gaismu dzīvnieku labturības likumam, vienlaikus grozot arī Kriminālkodeksu, lai ieviestu stingrākus sodus par noziedzīgām rīcībām pret dzīvniekiem, vēsta Spānijas mediji.

"Šī ir ļoti svarīga diena, jo parlaments ir pieņēmis pirmo dzīvnieku tiesību likumu," sacīja sociālo tiesību ministre Ione Belara.

Likumdošana nosaka, ka ikvienam, kas adoptē suni, obligāti ir jāiziet apmācības un noteikts aizliegums atstāt suni vienu ilgāk par 24 stundām.

Likums arī nosaka, ka mājdzīvnieka saimniekam ir obligāti jāsterilizē kaķi, lai kontrolētu dzimstību un izvairītos no nevēlamu dzīvnieku pamešanas vai nonāvēšanas.

Izmaiņas Kriminālkodeksā arī pastiprina sodus par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, sākot no 18 mēnešiem cietumā, ja dzīvniekam nepieciešama veterinārā ārstēšana, vai līdz trim gadiem, ja dzīvnieks nomirst šo faktoru dēļ.

Līdz šim bargākais sods bija 18 mēneši aiz restēm, ja dzīvnieks nomira.

Tiesību akti galvenokārt attiecas uz mājdzīvniekiem un neietver dzīvniekus, kas audzēti kaušanai. Tas neattiecas arī uz medību suņiem, kas izraisīja nesaskaņas valdībā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu