T, 29.03.2023.

Ukrainā ievainots brīvprātīgais snaiperis Sarkanā Lapsa no Latvijas

LETA
Ukrainā ievainots brīvprātīgais snaiperis Sarkanā Lapsa no Latvijas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukraiņu karavīri. Ilustratīvs attēls.
Ukraiņu karavīri. Ilustratīvs attēls. Foto: AP/Scanpix

Vieglus ievainojumus lādiņa sprādzienā Ukrainā ieguvis brīvprātīgais snaiperis no Latvijas ar segvārdu Sarkanā Lapsa (Red Fox), sociālajos tīklos informē biedrība "SOS palīdzība Ukrainai". Biedrība vāc palīdzību un nogādā to Ukrainas armijai.

Atsaucoties uz paša snaipera pausto, biedrība raksta, ka Bahmutas sektorā viņš braucis divatā ar draugu no Čehijas;  viņiem trāpījis 120 milimetru lādiņš. Persona no Čehijas gājusi bojā.

"Tikko atbraucu no frontes. Pazaudēju ļoti labu draugu no Čehijas. Divatā braucām pa fronti, un mums trāpīja 120 mm lādiņš," teikts ierakstā.

Snaiperim ir viegli ievainojumi, proti, "četri caurumi kreisajā rokā un divi ribās", un viņš aizvests uz slimnīcu.

Sarkanā Lapsa apgalvojis, ka pēc pāris dienām braukšot atpakaļ uz fronti.

Kopš kara sākuma Ukrainā minētais cīnītājs no Latvijas vairākkārt intervēts gan Ukrainas, gan Latvijas medijos.

Vēl šonedēļ "Latvijas Radio" publiskotajā intervijā viņš norādījis, ka likvidējis 21 ienaidnieka karavīru. Ukrainā viņš ir viens no apbalvotākajiem latviešu karavīriem.

Sarkanā Lapsa savulaik Latvijā bijis Jaunsardzē, līdz pat Krievijas vispārējam iebrukumam Ukrainā dienējis Latvijas valsts militārajās struktūrās, bet 25. februārī ieradies Ukrainā, vēstīja "Latvijas Radio".

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Ukrainas armijai pievienojās vairāki Latvijas brīvprātīgie cīnītāji un arī kaujas mediķe Sarmīte Cīrule. Pērn izskanēja, ka viņa guvusi kontūziju un smadzeņu satricinājumu sprādzienā. Janvāra vidū Latvijas Televīzija vēstīja, ka sieviete izrakstīta no slimnīcas un atgriezusies savā karaspēka daļā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu