Atcels pašnodarbināto nodokļu avansus. Aicina tos šobrīd nemaksāt

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Koalīcija ir vienādās domās, ka prasība saimnieciskās darbības veicējiem nodokļus maksāt avansā ir jāatceļ, un jau šonedēļ plānots šādu priekšlikumu izskatīt Saeimā, vēsta Dienas ziņas.

Pašnodarbinātos aicina nemaksāt pirmo avansu, kuru saskaņā ar pašreizējām normām jāpārskaita līdz 23. martam.

"Ja Saeimas deputātiem nav iebildumu, tad faktiski jau šo ceturtdien varētu abos lasījumos šos vienkāršos grozījumus arī pieņemt," sacīja Kariņš.

Nacionālās apvienības pārstāvis, Saeimas deputāts Artūrs Butāns, skaidroja, ka normu plāno piemērot ar atpakaļejošu datumu, no 1. janvāra.

Jau ziņots, finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) uzdevis Finanšu ministrijai (FM) un Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ieviest kā pastāvīgu normu nosacījumu, ka netiek piemēroti iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumi saimnieciskās darbības veicējiem, liecina ministra paziņojums mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Ašeradens norāda, ka "atcelt IIN avansa maksājumu pašnodarbinātajiem bija loģisks pandēmijas izraisīto ekonomisko seku mazināšanas pasākums, kas ātri apliecināja savu dzīvotspēju".

Finanšu ministrs aģentūrai LETA atzina, ka šādai kārtība ir jābūt arī turpmāk - pastāvīgajā IIN regulējumā, vienlaikus norādot, ka "realitātē konkrēto normu virzības temps nav bijis apmierinošs, kā arī savstarpējā komunikācija ar VID par mūsu iecerēm atcelt IIN avansa maksāšanas pienākumu pašnodarbinātajiem nav bijusi efektīva".

"Esmu uzdevis Finanšu ministrijas speciālistiem nekavējoties veikt visus nepieciešamos darbus, lai nodrošinātu visu nepieciešamo tiesību aktu virzību, kā arī, lai sadarbībā ar VID rastu risinājumus efektīvai un skaidrai komunikācijai ar nodokļu maksātājiem", norādīja Ašeradens.

Jau ziņots, ka 2020. gadā, ņemot vērā ārkārtas situāciju Latvijā un citur pasaulē un tās rezultātā radīto ekonomiskās aktivitātes kritumu, tika veikti grozījumi normatīvajā regulējumā, kas paredzēja, ka IIN maksātāji, kas veic saimniecisko darbību, 2020. gadā var neveikt IIN avansa maksājumus, turklāt par to neveikšanu nerēķinot nokavējuma naudu. IIN avansa maksājumu nepiemērošana saimnieciskās darbības veicējiem bija spēkā arī 2021. un 2022. gadā.

Taču pagājušajā nedēļā VID paziņoja, ka pēc divu gadu pārtraukuma šogad saimnieciskās darbības veicējiem atkal ir jāveic IIN avansa maksājums.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu