Putins un Sji pārrunājuši Ķīnas "miera plānu" kara izbeigšanai Ukrainā

LETA
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un kara noziedznieks Vladimirs Putins.
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un kara noziedznieks Vladimirs Putins. Foto: AP/Scanpix

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un kara noziedznieks Vladimirs Putins parakstījuši divas vienošanās par stratēģiskās partnerības pagarināšanu līdz 2030. gadam, kā arī apsprieduši Ķīnas piedāvāto "miera plānu" kara izbeigšanai Ukrainā.

Sji paziņoja, ka vizītē Maskavā aizvadījis konstruktīvas sarunas ar Krievijas līderi, un runāja par tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības paplašināšanu ar Krieviju, Ķīnai eksportējot vairāk elektronisko preču.

Putins pavēstīja, ka panākta vienošanās par papildus dabasgāzes piegādēm Ķīnai un abas valstis plāno paplašināt transporta savienojumus, būvējot jaunus ceļus un tiltus.

Putins arī paziņoja, ka daudzi ierosinājumi plānā, ko Ķīna piedāvājusi kara izbeigšanai ar Ukrainu, sakrītot ar Krievijas nostāju un var kļūt par pamatu miera noslēgšanai, kad Rietumi un Ukraina tam būs gatavi.

Savukārt Sji norādīja, ka Ķīna pieturoties pie ANO statūtu mērķiem un principiem, un uzsvēra, ka Pekina ieņemot objektīvu nostāju Ukrainas karā.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs pavēstīja, ka abi līderi pirmdien ilgāk nekā stundu runājuši par Ukrainu un tā bijusi iespēja visu noskaidrot. Peskovs piebilda, ka abi līderi uzklausījuši viens otru un tas esot pats svarīgākais.

Pekina publicēja savu 12 punktu plānu Krievijas iebrukuma gadadienā.

Plānā galvenokārt izklāstītas jau sen zināmas Ķīnas pozīcijas un tas nepiedāvā reālistisku risinājumu kara izbeigšanai.

Ķīna ir paziņojusi, ka ievērojot neitralitāti Krievijas un Ukrainas konfliktā, bet faktiski atbalsta Maskavu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu