"Varu vākt "benčikus" un ne tikai." Grevcova par tiesas spriedumu un partijas pamešanu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Glorija Grevcova.
Glorija Grevcova. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputātei Glorijai Grevcovai Rīgas pilsētas tiesa piesprieda sabiedrisko darbu 160 stundu apmērā. Neilgi pēc tam parlamentāriete pameta partiju un Saeimas frakciju "Stabilitātei". Grevcova sarunā ar izdevumu "Privātā Dzīve" norādīja, ka gatavo spriedumam apelāciju. 

"Līdz brīdim, kad mani attaisnos vai arī stāsies spēkā notiesājošs spriedums, nevienai citai partijai pievienoties negrasos un savu politisko spēku veidot netaisos," stāsta Grevcova.

Deputāte norāda, ka partijā esot jutusies ierobežota.

"Nav tā, ka partija man būtu aizliegusi izpausties, bet mans redzējums vairākos jautājumos nedaudz tomēr atšķiras. Gan saistībā ar karu, gan manu šā brīža personīgo nostāju pret to.

Grevcova atklāj, ka trim sievietēm māca latviešu valodu. Šobrīd viņa gatavo apelāciju tiesas spriedumam un ir nomainījusi juristu, kā arī redzējumu, kā aizstāvēties.

"Vairs neklusēšu un stāstīšu, kas un kā īsti notika," norāda deputāte.

Glorijai Grevcovai jāveic 160 stundu sabiedriskais darbs.

"Es varu darīt jebko - šķūrēt sniegu, tīrīt trotuārus, vākt benčikus un ne tikai.

Tas ir darbs, ko veic tūkstošiem cilvēku. Tas nenozīmē, ka šī darba veicēji ir sliktāki, ka viņi būtu jāapsmej," pauž parlamentāriete.

Saeimas deputāte Glorija Grevcova, kuru pirmās instances tiesa šonedēļ atzina par vainīgu melošanā Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), pametusi partiju "Stabilitātei" un tās Saeimas frakciju.

Frakcijas "Stabilitātei" priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs iepriekš norādīja, ka šāds Grevcovas lēmums esot pieņemts pēc minētā tiesas sprieduma, ar kuru deputātei piespriests 160 stundu sabiedriskais darbs.

Savukārt Grevcova sacīja, ka izstāšanās nav saistīta ar tiesas spriedumu. Tas esot bijis "patstāvīgs un apsvērts lēmums". Viņa arī sacīja, ka neatgriezīsies ne partijā, ne frakcijā arī tad, ja tiesas galīgais lēmums būs attaisnojošs.

Deputāte turpmāk Saeimā balsošot tāpat kā līdz šim, proti, pēc saviem personiskajiem uzskatiem un vērtējot situāciju pēc tā, kā tas ietekmēs iedzīvotāju labklājību.

Vienlaikus Grevcova sociālajā tīklā "TikTok" izplatījusi video, kurā vaino kādu citu viņas dzīvesgājuma apraksta jeb CV datu izmainīšanā pēc tam, kad bija nodevusi CVK iesniedzamo informāciju Rosļikovam.

"Esmu strādājusi par parastu malkas krāvēju, un man ir vidējā izglītība, ko savā anketā CVK biju norādījusi, aizsūtot to sava saraksta līderim [Rosļikovam].

Bet dīvainā kārtā dati tika izmainīti. Es nevēlos un atsakos uzņemties vainu par cita cilvēka izdarībām," "TikTok" video saka deputāte.

Atstājot frakciju, Grevcova ir kļuvusi par pirmo neatkarīgo deputāti šīs Saeimas sasaukumā. Frakcijā ''Stabilitātei'' tagad būs desmit deputāti.

Rīgas pilsētas tiesa Pārdaugavā 14. Saeimā ievēlētajai deputātei Glorijai Grevcovai ("Stabilitātei"), kura apsūdzēta par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), piespriedusi sabiedrisko darbu 160 stundu apmērā.

Prokurors iepriekš gan tiesu lūdza Grevcovai piespriest sabiedrisko darbu 200 stundu apmērā, kā arī naudas sodu 6200 eiro apmērā.

Desmit dienu laikā pēc saīsinātā sprieduma pasludināšanas gan prokuroram, gan arī Grevcovai kopā ar viņas aizstāvi būs iespēja pieprasīt pilnā sprieduma sastādīšanu, kuru vēlāk varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Prokurors pēc sprieduma pasludināšanas žurnālistiem norādīja, ka piespriestais sods ir mazāks, nekā prokuratūra bija lūgusi, līdz ar ko pēc iepazīšanās ar pilno spriedumu prokuratūra lems par protesta iesniegšanu. Savukārt Grevcova žurnālistiem apliecināja, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

Pati Grevcova tiesas sēdē lūdza tiesu viņu attaisnot, apgalvojot, ka viņas vaina tiesas procesā netika pierādīta. Tāpat viņa uzsver, ka CVK dati tika mainīti vairākiem viņas partijas biedriem un par to tika informēts arī prokurors, taču viņš apsūdzētās vārdus nav ņēmis vērā.

Prokurors tiesu debatēs norādīja, ka Grevcova apzinājās, ka viņas aizpildītā anketa tiks iesniegta CVK, kā arī nav tiešu pierādījumu par to, ka Grevcova saviem partijas biedriem iesniegusi patiesu informāciju par savu izglītību un darba pieredzi un kļūda CVK parādījās, kļūdaini ievadot datus.

Tāpat Grevcova ir parakstījusi CVK iesniegumu ar saviem "kļūdainajiem" datiem, līdz ar ko būtu absurdi Grevcovu attaisnot tikai tāpēc, ka viņa varētu neizlasīt CVK anketu.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz trim mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Iepriekš Grevcovas aizstāvis lūdza lietas materiāliem pievienot dažus dokumentus. Viens dokuments ir saistīts ar CVK pērnā gada 26.oktobra atbildi partijas "Stabilitātei!" priekšsēdētājam Aleksejam Rosļikovam, kurā CVK atteica iespēju labot Grevcovas CVK anketā ievadītos datus.

Tāpat lietā tika pievienota izdruka no Grevcovas sūtītā e-pasta, kurā viņa bija nosūtījusi aizpildīto CVK anketu. Pēc Grevcovas teiktā tas tika izdarīts 1. jūlijā. Sūtītajā e-pastā bija norādīts, ka pēdējā Grevcovas darba vieta ir bijusi SIA "Dolo", kur viņa strādājusi par palīgstrādnieci.

Izglītības sadaļā tika norādīts, ka Grevcova ir ieguvusi vidējo izglītību Rekavas vidusskolā 2008. gadā.

Ņemot vērā, ka Grevcova iepriekš atteikusies paust viedokli par izvirzīto apsūdzību, pieņemts lēmums par lietas nodošanu vispārējā kārtībā, iepriekš atzina prokuratūrā.

Vienlaikus kriminālprocesam, kurā apsūdzēta valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, saprātīga pabeigšanas termiņa nodrošināšana ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējām lietām.

Neskatoties uz apsūdzību, Grevcova patlaban varēs turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums. Latvijā ir trīs instanču tiesas.

Pērnā gada 7. oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta saistībā ar deputātes iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, 17. oktobrī kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret vienu personu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Grevcova, būdama 14. Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, CVK iesniegusi ziņas par sevi, tai skaitā norādot informāciju sadaļā "Darba vieta un ieņemamie amati", kā arī "Izglītība". Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 13. jūlijā iesniedza CVK.

Jau ziņots, ka partijas "Stabilitātei!" deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to, vēstīja "TV3 Ziņas".

Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne.

CVK Grevcova sniegusi informāciju, ka 2013. gadā ieguvusi augstāko izglītību LSPA pedagoga specialitātē. Tomēr Āķe-Vīksne, atbildot uz jautājumu par šīs informācijas patiesumu, norādīja, ka LSPA arhīvā šāda informācija nav pieejama.

Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004. gada. Tāpat Grevcova nav fiksēta ne absolventu sarakstā, ne studējošo sarakstā, akcentēja akadēmijas pārstāve.

Grevcova plašāku atpazīstamību izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

Partija "Stabilitātei" 14. Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus.

Vairāk lasi izdevuma "Privātā Dzīve" 21. marta numurā!

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu