Sestdien Apollo.lv būs iespēja klausīties Zemes stundai veltītu koncertu

Apollo.lv
Foto: Publicitātes, Apollo.lv kolāža

Sestdien, 25. martā, pulksten 20.30 "Apollo.lv" lasītājiem būs ekskluzīva iespēja klausīties Zemes stundai veltītu koncertu, kurā uzstāsies dziedātāja Grēta Grantiņa, čellu trio "Melo-M" un skatuves mākslinieks Igo.

25. martā pulksten 20.30 visā pasaulē tiks izslēgtas gaismas gan mājokļos, gan sabiedriskās vietās, lai radītu retu vienotības brīdi un pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un dzīvās dabas izzušanai.

Šajā stundā aicinām izslēgt gaismu un klausīties koncertu kopā ar "Apollo.lv".

Ikviens šajā laikā ir aicināts veltīt vienu stundu Zemei un apliecināt savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks nekā tas ir šobrīd.

Zemes stunda nav tikai viena stunda gadā, kurā simboliski tiek izslēgta gaisma, tas ir aicinājums uz rīcību planētas labā, kurai jāturpinās arī pēc Zemes stundas.

Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis komentē: "Dabas atjaunošana ir svarīgs uzdevums nākamajiem gadiem, jo atrodamies pagrieziena punktā, kad varam mainīt trajektoriju, kurā virzāmies. Eiropā ir jāpieņem Dabas atjaunošanas likumu, kas paredz saudzēt mežus, pļavas, mitrzemes, jūras teritorijas un upes. Panākot šāda likuma ieviešanu Eiropā, mums arī nacionālā līmenī būs jāsaprot, kā mēs sasniegsim šos mērķus.

Tāpat mums jāstrādā ar citām jēgpilnām rīcībām dabas daudzveidības saglabāšanā — aizsargājamo teritoriju tīkla paplašināšanu un pārvaldību, ilgtspējīgu mežu, purvu, pļavu, ūdeņu apsaimniekošanu ārpus aizsargājamajām teritorijām.

Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam to paveikt, ar savu rīcību apliecinot, ka mums rūp dabas stāvoklis gan Latvijā, gan pasaulē."

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu