No "Gaso" padomes un valdes atbrīvos atsevišķus locekļus, lai nodrošinātu sankciju regulējuma prasības

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Gāzes apgādes sistēmas operators AS "Gaso".
Gāzes apgādes sistēmas operators AS "Gaso". Foto: Zane Bitere/LETA

Lai nodrošinātu spēkā esošā Eiropas Padomes sankciju regulējuma prasības, Uzņēmumu reģistrs (UR) pieņēmis lēmumu izdarīt izmaiņas komercreģistrā, ar 27. martu atbrīvojot no amata atsevišķus AS "Gaso" padomes locekļus un valdes locekli Antonu Bubenovu, teikts "Gaso" mātessabiedrības AS "Latvijas gāze" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā teikts, ka UR ir pieņēmis lēmumu, kas paredz izdarīt izmaiņas komercreģistrā - atbrīvojot no amata atsevišķus "Gaso" padomes locekļus ar 27.martu. Minētais lēmums pieņemts, lai nodrošinātu spēkā esošā sankciju regulējuma, kas stājās spēkā 2023.gada 25.februārī, par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā, prasības. Tāpat 17.martā UR ir pieņēmis lēmumu, kas paredz izdarīt izmaiņas komercreģistrā, atbrīvojot ar 27.marta no valdes locekļa amata arī Bubenovu.

"Minētās izmaiņas "Gaso" padomes un valdes sastāvā neietekmēs lēmumu pieņemšanas procesu "Gaso" ikdienas darbā, jo nepieciešamais kvorums gan padomē, gan valdē būs nodrošināts atbilstoši "Gaso" statūtiem," teikts "Latvijas gāzes" paziņojumā.

Tāpat "Latvijas gāze" norāda, ka, veicot minētās izmaiņas "Gaso" padomes un valdes sastāvā, ir nodrošināta koncerna "Latvijas gāze" pilnīga atbilstība spēkā esošajam sankciju regulējumam.

Kā ziņots, "Latvijas gāze" februāra beigās ziņoja, ka apņēmusies līdz 27.martam veikt visas darbības, lai nodrošinātu nepieciešamās izmaiņas "Gaso" pārvaldības struktūrā. Kompānijā norādīja, ka šogad 25.februārī stājās spēkā Eiropas Padomes regula par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā. Atbilstoši regulai no 2023.gada 27.marta ir aizliegts Krievijas valstpiederīgajiem vai fiziskām personām, kas uzturas Krievijā, ieņemt amatus kritisko infrastruktūru, Eiropas kritisko infrastruktūru un kritisko vienību īpašnieku vai operatoru pārvaldības struktūrās.

"Latvijas gāzes" meitassabiedrība "Gaso" ir nacionālai drošībai nozīmīga kapitālsabiedrība, kurai pieder kritiskā infrastruktūra - dabasgāzes sadales tīkls. Ievērojot minēto, kā arī starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likuma prasības, "Latvijas gāze" veiks visas darbības, lai nodrošinātu nepieciešamās izmaiņas turpmākajā "Gaso" pārvaldības struktūrā atbilstoši regulas prasībām noteiktajā termiņā.

"Latvijas gāze" koncerna neto apgrozījums pērn bija 689,752 miljoni eiro, kas ir par 31,3% vairāk nekā 2021.gadā, bet koncerna neto peļņa pieauga 12,1 reizi - līdz 39,073 miljoniem eiro.

"Gaso" ieņēmumi pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 52,46 miljoni eiro, kas ir par 11,3% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums cieta zaudējumus 1,751 miljona eiro apmērā pretēji peļņai gadu iepriekš.

"Gaso" ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā. Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. "Gaso" darbību sāka 2017.gada decembrī, un tās vienīgā īpašniece ir "Latvijas gāze".

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir "Gazprom" (34%), "Marguerite Gas II.S.a.r.l." (28,97%), "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu