Londona: Pēc nepārliecinoša uzbrukuma mēģinājuma Krievija Ukrainā atgriežas pie aizsardzības plāna

LETA
Foto: AFP/SCANPIX

Krievijas karaspēka centieni stabilizēt frontes līniju liecina par to, ka Krievija atgriežas pie aizsardzības operatīvā plāna, jo tās uzbrukuma centieni pārliecinošus rezultātus nav devuši un uzbrukums Bahmutai lielā mērā ir apstājies, liecina Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākais apskats par stāvokli Ukrainas frontē.

Britu izlūki secinājuši, ka Krievijas uzbrukuma Bahmutai apstāšanās vispirms liecina par būtisku krievu spēku noplicināšanu.

Tomēr, kā uzsver Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, arī ukraiņu spēki pilsētas aizsardzībā cietuši būtiskus zaudējumus.

"Domājams, ka arī Krievijā situācija pasliktinās, jo pieaug saspīlējums starp Krievijas Aizsardzības ministriju un [privāto algotņu] grupējumu "Vagner", kuru pārstāvji ir šajā sektorā," lasāms britu izlūku paziņojumā.

Tajā pieļauts, ka Krievija varētu operatīvo uzmanību pārorientēt uz Avdijivku, kas atrodas uz dienvidiem no Bahmutas, un uz Kreminnas-Svatoves sektoru ziemeļos. Šajos rajonos Krievija varētu censties tikai stabilizēt frontes līniju, pieļāvuši britu izlūki.

"Tas liecina par vispārēju atgriešanos pie operatīvā plāna, kas vairāk orientēts uz aizsardzību pēc tam, kad Krievija kopš 2023.gada janvāra nav guvusi pārliecinošus rezultātus vispārēja uzbrukuma mēģinājumā," paziņojusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Iepriekš tā vēstīja, ka Krievijas spēki nedaudz uzlabojuši savu situāciju pie Kreminnas, bet kopumā vairāk orientējas uz aizsardzību, nevis uzbrukumu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu