NBS kopā NATO sabiedrotajiem trešdien piedalīsies spēka paraugdemonstrējumā ar kaujas munīciju

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Starptautiskās militārās mācības "Kristāla bulta 2021" Ādažos.
Starptautiskās militārās mācības "Kristāla bulta 2021" Ādažos. Foto: Paula Čurkste/LETA

Trešdien, 29. martā, Ādažu poligonā Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies spēka paraugdemonstrējumā ar kaujas munīciju, noslēdzot militārās mācības "Kristāla Bulta 2023".

Kā informēja Aizsardzības ministrijā, spēka paraugdemonstrējuma mērķis ir demonstrēt NATO kaujas spējas un savstarpējo savietojamību. Militārajās mācībās tiek noslēgta Kaujas grupas Latvijā sertificēšana.

No 20. līdz 31. martam Ādažu poligonā, kā arī Ādažu un Ropažu novados norisinās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības "Kristāla Bulta 2023". Mācībās iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu.

Militārajās mācībās "Kristāla Bulta 2023" piedalās aptuveni 3000 karavīru no Latvijas, ASV, Vācijas, Lielbritānijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu