Sv, 28.05.2023.

Izlūki: Ukrainas spēki pie Bahmutas īstenojuši veiksmīgu operāciju

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ukraiņu karavīri Bahmutā.
Ukraiņu karavīri Bahmutā. Foto: AP/Scanpix

Ukraiņu karavīriem netālu no Bahmutas izdevies īstenot veiksmīgu operāciju, atspiežot Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" karotājus no vienas Bahmutas apgādes līnijas, norādīts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta ziņojumā.

Kā tiek vēstīts, Bahmutā turpinās kaujas, tomēr krievu īstenotās apšaudes, salīdzinot ar pēdējām nedēļām, kļuvušas mazāk intensīvas.

"Viens no būtiskākajiem ukraiņu pēdējo operāciju panākumiem, visticamāk, ir grupējuma "Vagner" krievu karotāju atspiešana no ceļa 0506," teikts ziņojumā.

Šis otrās šķiras lauku ceļš, kas savieno Časivjaru un Hromovi, bija kļuvis par svarīgu apgādes līniju Ukrainas aizstāvjiem. "Vagner" vēl nesen atradās dažu simtu metru attālumā no tā.

Krievijas mediji svētdien ziņoja, ka "Vagner" kontrolē nonācis rūpnīcas "Azom" komplekss uz ziemeļiem no Bahmutas, tomēr par šo teritoriju joprojām, kā noprotams, notiek kaujas, tāpat kā tas ir bijis pēdējo divu nedēļu laikā.

"Tā kā "Vagner" ir apstiprinājis, ka (pēc paredzētā laika pavadīšanas karā) ir atlaidis ne mazāk kā 5000 karotāju, kas bija savervēti ieslodzīto vidū, personālsastāva trūkums radījis šķēršļus krievu uzbrukuma centieniem šajā sektorā," teikts britu izlūku ziņojumā.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu