Sv, 28.05.2023.

Centrāltirgus paviljoniem un kanālmalai steidzami nepieciešami būtiski ieguldījumi, norāda amatpersona

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Centrāltirgus un Maskavas ielu krustojums.
Centrāltirgus un Maskavas ielu krustojums. Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgas Centrāltirgus (RCT) paviljoniem un kanālmalai steidzami nepieciešami būtiski ieguldījumi, Rīgas domes Rīgas Īpašuma sēdē sacīja SIA "Rīgas nami" valdes locekle Agra Vārna.

Tirgus ikdienas darba nodrošināšanai esot steidzami nepieciešami 0,8 miljoni eiro. Daļa kanālmalas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ jau ir slēgta, liedzot iespēju piekļūt preču piegādātajiem, bet nākamgad var nākties slēgt visu kanālmalu, tā faktiski paralizējot tirgus paviljonu darbu. Esot pasūtīta kanālmalas tehniskā stāvokļa ekspertīze, kas būs gatava 30.aprīlī.

Nepieciešami paviljonu konstrukciju stiprināšanas darbi, kā arī krastmalas revitalizācija, lietus ūdens kanalizācijas un laukuma seguma atjaunošana, skaidroja Vārna. Sakņu paviljonam, kas patlaban ir slēgts, vajadzīga jumta nomaiņa un nesošo konstrukciju stiprināšana, kam nepieciešami 1,5 miljoni eiro.

Ir izveidotas divas Centrāltirgus turpmākās attīstības stratēģijas: pirmā paredz tikai tirdzniecības turpināšanu, un tās īstenošanas izmaksas varētu būt ap 7,2 miljoniem eiro, bet otrā stratēģija daļā tirgus teritorijas paredz ierīkot izklaides un mākslas zonu. Šīs stratēģijas īstenošanai vajadzīgi 72 miljoni eiro.

Taču "Rīgas namiem" neesot līdzekļu, ko ieguldīt Centrāltirgus attīstībā, bet no pašvaldības saņemta atbilde, ka Centrāltirgus "neesot prioritāte". Tāpēc piesaistīts sadarbības partneris - ārējais konsultants, kurš izskata kapitālsbiedrības iespējas pretendēt un dažādu fondu, tostarp Eiropas Savienības fondu, finansējumu.

Vārna sacīja, ka drīzumā blakus Centrāltirgum tiks izbūvēta jaunā "Rail Baltica" trase un ēkas, un uz to fona Centrāltirgus varētu nepatīkami izcelties.

Kā LETA jau rakstīja, 2022.gada 1.novembrī noslēdzās pašvaldības kapitālsabiedrību SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", SIA "Rīgas Centrāltirgus" un SIA "Rīgas serviss" reorganizācija, tās pievienojot "Rīgas namiem".

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu