T, 29.11.2023.

Ķīnas aviokompānijas sāk lidot uz Eiropu caur Krievijas gaisa telpu: īsāks un lētāks lidojums saistīts ar vienu būtisku risku

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shanti Hesse/Shutterstock

Eiropas aviosabiedrības bažījas, ka Ķīnas tūrisma atveseļošanās būs izdevīga tieši Ķīnas aviosabiedrībām, kuras neskar Krievijas aizliegums veikt pārlidojumus virs agresorvalsts, ziņo portāls Yle.

Ķīniešu tūristi pēc trīs gadu pārtraukuma atkal var ceļot uz ārzemēm. 

Ķīnā tūrisms atveseļojas, jo valsts ir atkal atvērta tūristiem un Ķīnas tūristi atkal var doties atvaļinājumā uz ārzemēm. Pagaidām Ķīnas atpūtnieki pārsvarā dodas uz pazīstamajiem Dienvidaustrumāzijas tūrisma galamērķiem - Taizemi, Kambodžu, Honkongu un Indonēziju.

Pieaugošais tūrisms nozīmē arī pakāpenisku gaisa satiksmes atsākšanu starp Eiropu un Ķīnu.

Eiropas aviosabiedrības, piemēram, "Lufthansa", "British Airways", "Swiss" un "Air France", vasarā atjaunos dažus lidojumus starp Ķīnu un Eiropas lidostām.

Piemēram, "Finnair" divas reizes nedēļā veic lidojumus uz Šanhaju, bet vēl nav pieņemts lēmums par tiešo lidojumu atjaunošanu uz Pekinu.

No aprīļa "Finnair" katru dienu veic lidojumus uz Honkongu. Daudzi Ķīnas tūristi ierodas Somijā kā individuālie tūristi caur Honkongu, ziņo Yle.

Vasarā pieaugs ķīniešu ceļotāju skaits uz Eiropu

Ķīniešu ceļošanu uz ārvalstīm palēninājis tas, ka daudzu pasu derīguma termiņš pandēmijas laikā ir beidzies un ceļošanai uz Eiropu ir nepieciešamas vīzas. Tādēļ paredzams, ka tūrisma aktivizēšanās sāksies ne agrāk kā vasarā, kad būs iegūti ceļošanai nepieciešamie dokumenti.

Taizeme šogad, visticamāk, būs populārākais galamērķis Ķīnas ceļotājiem, jo šī valsts vakcinētajiem ķīniešiem uzreiz izsniegs vīzas, kad viņi būs ieceļojuši valstī.

Saskaņā ar Ķīnas Statistikas biroja datiem ķīniešu tūristi 2019. gadā veica gandrīz 170 miljonus ceļojumu uz ārzemēm.

Arī tūrisms uz Ķīnu pamazām atkopjas, jo ceļojumu aģenti atkal var organizēt grupu ceļojumus ārvalstniekiem uz Ķīnu.

Starpnolaišanās Krievijā var radīt lielas problēmas

Ķīnas aviosabiedrībām ir priekšrocības, atjaunojot gaisa satiksmi starp Eiropu un Ķīnu. Tās varējušas atsākt lidojumus pār Sibīriju, jo tās neskar Krievijas vai Eiropas Savienības (ES) lidojumu aizliegumi.

Atkarībā no lidostas atrašanās vietas aviokompānija, kas izmanto tiešo reisu caur Krieviju, var veikt vienu lidojumu starp Eiropu un Ķīnu līdz pat 50 000 ASV dolāru lētāk nekā aviosabiedrība, kas lido apkārt Krievijai. Tas dabiski atspoguļojas aviobiļešu cenās.

Eiropas aviosabiedrības nobažījušās par šo konkurences izkropļojumu. Tomēr bažas par pasažieru skaita samazināšanos nav piepildījušās.

"Daudzi mūsu klienti nevēlas lidot Krievijas gaisa telpā. Pērkot biļeti no Eiropas aviokompānijas, jūs nelidojat caur Krieviju. Tas mazina neērtības, ar kurām mums jāsamierinās ilgāka lidojuma dēļ," intervijā "Yle" saka "Lufthansa" izpilddirektors Karstens Špors.

Tam ir arī sava ēnas puse.

Ja lidmašīnai, kas lido starp Ķīnu un Eiropu, tehnisku problēmu dēļ, piemēram, jānolaižas Krievijā, nepieciešamās rezerves daļas un tehniskais personāls būs jānogādā no Ķīnas.

"Saskaņā ar ES sankciju regulu Krievijai nav ES valstu apstiprinātu juridisko tehnisko apkopju organizāciju šīm rietumu lidmašīnām," portālam "Yle" stāsta eksperts.

Tāpat nav iespējams likumīgi piegādāt Krievijai rezerves daļas Rietumu lidmašīnām. Aviokompānijas nosūtīts mehāniķis var paņemt rezerves daļu līdzi, bet bojāto daļu nedrīkst atstāt Krievijā.

Ja tiek izmantotas neapstiprinātas daļas, tad lidmašīnai varētu aizliegt ielidot ES.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu