VIDEO ⟩ Koalīcijas atbalsta vēl nav nevienam prezidenta amata kandidātam, norāda Kariņš

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Nevienam prezidenta amata kandidātam vēl nav vienota koalīcijas atbalsta, šodien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja Ministru prezidents un viens no "Jaunās vienotības" (JV) līderiem Krišjānis Kariņš (JV).

Komentējot uzņēmēja un "Apvienotā saraksta" (AS) dibinātāja Ulda Pīlēna paziņojumu par kandidēšanu uz Valsts prezidenta amatu, premjers apgalvoja, ka par Pīlēna kandidatūru uzzinājis no masu medijiem valdības sēdes beigās, savukārt šodien koalīcijas partiju tikšanās laikā par prezidenta vēlēšanu jautājumu neesot ticis runāts.

Lai arī Pīlēns ir pirmais, kurš paziņojis par savu startu maijā gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās, bet esošais Valsts prezidents Egils Levits pagaidām nav atklājis, vai kandidēs atkārtoti, premjers žurnālistiem sacīja, ka "JV izsaka atbalstu līdzšinējam prezidentam Levitam", lai arī AS uzsvēris, ka neatbalsta Levita kandidatūru.

"Koalīcijai nav vienota kandidāta, bet arī vēl neesam veltījuši laiku šim jautājumam," sacīja premjers.

Video: intervija ar Valsts prezidenta kandidātu Uldi Pīlēnu

Kā ziņots, Pīlēns otrdien intervijā apliecināja, ka nolēmis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Pīlēns ir pirmais, kurš paziņojis par savu startu maijā gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās. Esošais prezidents Levits pagaidām nav atklājis, vai kandidēs atkārtoti.

Pīlēns skaidroja, ka lēmums pieņemts, visu pamatīgi apsverot. Tāpēc tam esot bijis nepieciešams tik daudz laika, lai arī par Pīlēna kandidēšanu spekulēts jau ilgstoši.

Pērn maijā Pīlēns paziņoja par vēlēšanu apvienības "Latvijas apvienotais saraksts" izveidi, bet jūlijā par biedrības "Apvienotais saraksts" izveidi. 14. Saeimas vēlēšanās viņš bija šī saraksta premjera kandidāts, lai arī pats nekandidēja.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu