Pk, 1.12.2023.

"Tas ir procesā." Kariņš komentē skandālu par armijas pārtikas iepirkumu

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Premjerministrs Krišjānis Kariņš
Premjerministrs Krišjānis Kariņš Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja

Aizsardzības ministrija (AM) ir procesā uz līguma laušanu ar SIA "Zītari LZ" par pārtikas piegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), LTV "Rīta panorāmā" sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

AM pašlaik meklējot juridiski labāko risinājumu. "Tas ir procesā," teica Kariņš, "mērķis ir skaidrs."

Kā ziņots, Rojā reģistrētais uzņēmums "Zītari LZ" pērn decembrī ieguva 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi NBS vajadzībām turpmākos piecus gadus.

Ar SIA "Zītari LZ" līgums ir noslēgts par loģistikas sistēmas izveidi, kas apvieno virkni pārtikas ražotājus un citus komersantus, lai nodrošinātu pārtikas piegādi visām NBS vienībām visā Latvijas teritorijā.

Saskaņā ar līgumu uzņēmumam pēc NBS pieprasījumiem būtu jānodrošina arī nepieciešamie pārtikas krājumi. Tāpat vienošanās paredz pienākumu uzņēmumam nodrošināt NBS nepieciešamās pārtikas ražošanu un piegādi kara gadījumā, iepriekš norādījusi AM.

AM par iepirkumu ir sākusi pārbaudes, kuru sākotnējie rezultāti liecinot par iespējamiem pārkāpumiem. Iepirkuma apstākļus izmeklē arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Šādos apstākļos amatpersonas publiski ir izteikušās, ka būtu apsveramas iespējas līgumu izbeigt.

AM bija uzdots līdz marta beigām sagatavot ziņojumu par turpmāko rīcību šajā jautājumā, lai aprīļa pirmajā nedēļā situāciju vērtētu valdībā, taču publiski informācija par jautājuma tālāko virzību nav tikusi sniegta.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu