VIDEO ⟩ Leščinskis: Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.
Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Foto: Līga Gredzena/LETA

Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks operacionālajos jautājumos, Sauszemes komponenta priekšnieks Egils Leščinskis. 

"Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti. Katram pilsonim ir jābūt spējai nepieciešamības gadījumā iesaistīties valsts aizsardzībā. Valsts aizsardzības dienests nodrošina šo iespēju un pienākumu aizstāvēt savu valsti," teica Leščinskis.

Leščinskis norādīja, ka Latvija nevar atļauties uzturēt milzīgu profesionālu armiju, jo ir arī citas vajadzības. Tāpēc Leščinskis akcentē, ka Valsts aizsardzības dienests (VAD) ir risinājums, kādā veidā panākt, lai nepieciešamības gadījumā Latvijai būtu pietiekams militārais spēks aizsardzībai.

Šogad VAD uzņemtos 300 jauniešus nosūtīs dienēt uz Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi Ādažos.

Pirmais iesaukums dienestu sāks šī gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024. gada 1. janvāra - dienests būs obligāts. Šogad plānots uzņemt 300 jauniešus.

Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, ja būs tāda nepieciešamība, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu Valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi. Iepriekš izskanējis, ka nākamgad varētu uzņemt 600 jauniešus.

Video: Intervija ar NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku operacionālajos jautājumos Egilu Leščinski

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu