Latvijas U-18 hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē uzvar Vāciju

Latvijas U-18 hokeja izlase.
Latvijas U-18 hokeja izlase. Foto: Latvijas Hokeja federācija

Latvijas U-18 puišu hokeja izlase pirmdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms gaidāmā pasaules čempionāta elites divīzijā izcīnīja uzvaru pār vienaudžiem no Vācijas.

Latvija izbraukumā ar rezultātu 5:4 (2:2, 1:1, 2:1) pārspēja Vāciju.

Pirmie vadībā izvirzījās Vācijas hokejisti, bet Latvija atbildēja ar diviem precīziem metieniem, vārtus gūstot Kārlim Česlim un Dāvidam Livšicam. Līdz perioda beigām vācieši panāca neizšķirtu.

Otrajā periodā laukuma saimnieki atkal pirmie spēja gūt vārtus, taču trešdaļas otrajā daļā rezultātu izlīdzināja Krists Retenais.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Latviju izvirzīja vadībā Pēteris Bulāns, pārspējot pretinieku vārtsargu vairākumā, tomēr nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts atkal tapa neizšķirts. Pirmspēdējā minūtē uzvaru nesošos vārtus guva Kristers Ansons.

Nedēļas nogalē Latvijas hokejisti spēkojās ar Čehiju, atzīstot pretinieku pārākumu ar 2:4.

Pasaules čempionātu elites divīzijā Latvijas jauniešu izlase sāks 20.aprīlī pret ASV. Nākamajā dienā Latvija tiksies ar Somiju, 23.aprīlī aizvadīs cīņu ar mājinieci Šveici, bet 24.aprīlī spēkosies ar Norvēģiju.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli notiks 27.aprīlī.

Darbā ar Latvijas U-18 izlasi Oļegam Sorokinam arī šogad asistē Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs, kā arī vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš, video treneris Artūrs Barovskis un fiziskās sagatavotības treneris - Raivis Miezāns.

Latvijas U-18 hokeja izlases spēlētāju saraksts:

vārtsargi: Aksels Ozols, Linards Feldbergs (abi - "Rīga"), Nils Roberts Mauriņš ("Sodertalje", Zviedrija);

aizsargi: Viktors Kurbaka, Aleks Ļeonovs, Krists Retenais (visi - "Rīga"), Pēteris Bulāns (Šikutimi "Sagueneens", QMJHL), Darels Uļjanskis (Stokholmas AIK, Zviedrija), Harijs Cjunskis ("Lugano", Šveice), Bruno Petrovičs (Vāsas "Sport", Somija);

uzbrucēji: Rodions Boltramovičs, Rauls Ozollapa, Raivis Strazdiņš, Toms Mots, Valters Niedrājs, Kārlis Nauris Česlis, Kristers Ansons (visi - "Rīga"), Olivers Mežiņš ("Tukums"), Dāvids Livšics ("Kurbads"), Ēriks Mateiko (Sentdžonsas "Sea Dogs", QMJHL, Kanāda), Kristofers Krūmiņš (Džersijas "Hitmen", USPHL, ASV), Markuss Streikišs ("IFK Taby", Zviedrija), Valdis Dommers ("Schewenninger", Vācija), Gustavs Līcis-Līcītis ("KooVee", Somija).