VIDEO Jaunais elektrovilciens devies izmēģinājuma braucienā uz Skulti

Jaunais "Pasažieru vilciena" elektrovilciens.
Jaunais "Pasažieru vilciena" elektrovilciens. Foto: Jānis Škapars/TVNET

18. un 19. aprīlī jaunais elektrovilciens, ar smilšu maisiem imitējot 890 pasažieru svaru, dodas pārbaužu braucienos Skultes dzelzceļa līnijā laikā no pulksten 9:00 līdz 16:00, informē "Pasažieru vilciens".

Stundā no pulksten 12:00-13:00 vilcienu var ieraudzīt uz 10. ceļa Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā.

Jau vēstīts, ka jaunie elektrovilcieni pasažieru pārvadājumos varētu sākt kursēt šogad augustā.

Līdz šim Latvijā ir nogādāti deviņi elektrovilcienu sastāvi. Pirmais jaunais elektrovilciens Rīgu sasniedza pērn jūnijā, otrais - jūlijā, trešais - oktobrī, ceturtais - novembrī, piektais - decembrī, sestais - šogad janvārī, septītais un astotais - februārī, bet devītais - martā.

Rīgā elektrovilciena vagoni tiek uzmontēti uz platsliežu ratiņiem, tiem uz jumta tiek uzstādītas elektroiekārtas un veikti visi nepieciešamie darbi, lai varētu veikt elektrovilciena iestatīšanas darbus un izmēģinājuma braucienus.

Šogad martā četri no atvestajiem vilcieniem tika testēti maršrutā Rīga-Aizkraukle, tostarp trīs no tiem devās izmēģinājuma braucienos tukši, bet ceturtais - piekrauts ar smilšu maisiem, kas imitē 890 pasažieru svaru, lai varētu pārbaudīt vilciena darbību ar pilnu jeb maksimālo slodzi - gan to, kā uzņem ātrumu, gan to, kā strādā bremžu sistēma pie dažādiem ātrumiem. Piektajam, sestajam, septītajam un astotajam elektrovilcienam martā tika veikti iestatīšanas darbi.

Katrs elektrovilciens sastāv no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums ir 109 metri. Katrā vilcienā ir sēdvietas 436 pasažieriem un stāvvietas 454 pasažieriem.

Paredzēts, ka ar jaunajiem vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Saulkrastu un Jelgavas virzienā.

Visa projekta kopējās izmaksas ir 257,889 miljoni eiro, tostarp 23 no pavisam 32 jauno elektrovilcienu sastāvu iegāde plānota ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 114,211 miljonu eiro apmērā.

 
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu